Політолог: Рішення “Батьківщини” щодо Кличка – це прояв внутрішніх інтриг в опозиції

18 Лютого 2013, 14:09

«Я думаю, що це елемент внутрішньої гри, внутрішніх інтриг в таборі опозиції. Як на мене, це рішення вигідне, перш за все, Яценюку. Він таким чином хоче нейтралізувати Віталія Кличка, підштовхнути його в так звану «київську пастку», щоби він, взявши участь у київських виборах, скажімо, наразився на цілу низку потенційних ризиків», – вважає він.

«Якщо програє, мовляв: «Тричі програв київські вибори, лузер, про які тоді президентські вибори можна казати?». Якщо виграє – пастка іншого характеру. Він тоді зіткнеться з проблемою домовленостей, зокрема, з владою. І може стати просто «британською королевою». Тобто, формально він – головний в Києві, але реальної влади не буде. Йому просто обмежать фінансування і будуть його і економічно, і фінансово, і політично девальвувати. Тим самим – виключать як фаворита президентських виборів», ж – пояснив Фесенко.

За його словами, у Кличка це розуміють, проте їм все-таки треба рано чи пізно визначатися і сформулювати свою чітку позицію з цього питання.

«Але перший крок зробила «Батьківщина». І це не тільки «проти Кличка», щоби його «підштовхнути», але це і нейтралізація амбіцій деяких людей всередині «Батьківщини»», – зазначив експерт.

«Якщо Кличко відмовиться, почнеться друге коло – «Хто, якщо не Кличко?». Але, я думаю, якщо він відмовиться, його звинувачуватимуть, (можливо, не прямо, перші особи навряд чи будуть це говорити, але від окремих представників опозиції це лунатиме), в слабкості. Дехто, можливо, – і в боягузтві. Хтось може навіть казати, що це – в інтересах влади тощо. Тобто, це буде використано для критики Віталія Кличка», – припустив він. 

Як повідомлялося, фракція ВО «Батьківщина» ухвалила рішення про висунення Віталія Кличка єдиним кандидатом від опозиції на посаду міського голови Києва.

У «Свободі» запевнили, що підтримають будь-якого узгодженого опозиційними силами кандидата.

У свою чергу, Кличко заявив, що «Батьківщина» не радилася з ним щодо висування його єдиним опозиційним кандидатом у мери Києва.