НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

"Свобода" підтримає будь-якого узгодженого опозиційними силами кандидата у мери Києва

У «Свободі» вважають, що заради гарантованої перемоги опозиція мала би висунути єдиного кандидата на посаду мера Києва. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив народний депутат від ВО «Свобода» Юрій Сиротюк.

За його словами, досвід парламентських виборів 2012 року свідчить, що «переможним для проукраїнських сил є формат участі у виборах трьома партійними колонами та висуненням узгоджених кандидатів від «Батьківщини», «Свободи» та УДАРу у мажоритарних округах».

Сиротюк відзначив, що у «Свободи» також є кандидатури на посаду столичного мера, зокрема, Андрій Іллєнко, який на парламентських виборах у Києві переміг секретаря Київради Галину Герегу. 

Проте, на його думку, досвід виборів Київського міського голови 2008 року засвідчив, що «проукраїнські сили заради гарантованої перемоги мали би підтримати єдиного кандидата від опозиції».

«Наразі опозиційні сили готові працювати над узгодженням та висуненням єдиного кандидата. Конкретні персоналії наразі не ухвалювалися», – підкреслив свободівець.

Також він висловив сподівання, що рішення про висунення єдиного кандидата від опозиції «буде ухвалене консенсусом за участю трьох опозиційних сил».

У «Свободі» запевнили, що виконають будь-яке рішення, ухвалене спільно трьома опозиційними силами, не залежно від персоналій.

«Будь-який узгоджений кандидат від опозиції переможе кандидата від влади. Водночас, поряд із узгодженою кандидатурою на посаду київського міського голови, має бути узгоджено спільний план дій у наступній міській раді, узгодження повноважень та сфер відповідальності. Добрий приклад у цьому дають західноукраїнські місцеві ради, де кожна проукраїнська сила бере активну участь у роботі місцевого самоврядування, має відповідні повноваження і сферу відповідальності, у залежності від результатів виборів», – зазначив депутат. 

Як повідомлялося, фракція ВО «Батьківщина» ухвалила рішення про висунення Віталія Кличка єдиним кандидатом від опозиції на посаду міського голови Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.