Експерт пояснює, що це варіант, «коли в принципі можуть домовлятися про ситуативну підтримку деяких урядових законопроектів з боку окремих опозиційних депутатів».
«Тобто люди можуть не виходити з опозиційних фракцій, але голосувати за деякі законопроекти або від парламентської більшості, або від уряду чи президента», – зазначив Фесенко.
Політолог наголошує, що «тут все залежить від того, як це будуть сприймати». Він нагадує, що ситуативна взаємодія з парламентською більшістю була і раніше.
«Були навіть спільні законодавчі ініціативи. Одну таку пам’ятаю по земельній реформі. Інші випадки, коли треба було шукати компроміс, або суспільно значущі законопроекти, як по доступу до публічної інформації, – це інше. А були такі, я б сказав, спільні лобістські ініціативи», – зауважив Фесенко.
«І у більшості випадків це не було приводом для того, щоб людину визнавати тушкою», – зазначив він.
На думку експерта, «в частині таких випадків опозиція буде закривати очі на такі часткові, епізодичні прояви взаємодії з владою».
«Але якщо буде йтися про якісь резонансні значущі законопроекти, тоді це вже питання, якою буде позиція фракції. Тобто, якщо фракція визначила – наша позиція «ні», ніхто не може голосувати за цей законопроект, а хтось порушує цю заборону, тоді це буде передумовою для того, щоби таку людину виключити з фракції. Думаю, що все залежатиме від конкретних ситуацій», – зазначив він.
«Думаю, що регіонали будуть робити ставку саме от на таку м’яку епізодичну взаємодію з окремими опозиційними депутатами», – підсумував Фесенко.
Читайте також: Союз регіоналів та комуністів у Раді залишається опорою Януковича