Поки Янукович визначав основні вимоги до оновленої Конституції, Азаров вже поніс квіти Грушевському

Акценти
28 Червня 2013, 11:15

У вітанні зазначається: «Сімнадцять років тому був прийнятий Основний Закон нашої держави. Цей документ створив могутню основу для розвитку та зміцнення демократичних, соціальних та правових принципів розбудови нашого суспільства. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція несе в собі головну надзвичайно цінну і гуманну ідею про те, що держава функціонує для людини».

Янукович наголосив: «Досвід усіх років незалежності України засвідчив, що Основний Закон має відповідати сучасним потребам розвитку нашої держави. У межах роботи Конституційної Асамблеї ми повинні напрацювати такий Основний Закон, який би відповідав найвищим європейським стандартам. Головна вимога до оновленої Конституції – це подальша демократизація та дієвість положень нового документу з огляду на нові виклики, які стоять перед нашою країною».

 Він висловив упевненість, що «наша спільна робота об’єднає українське суспільство заради закладення фундаменту розвитку сучасної демократичної європейської України».

Читайте також: Конституційна творчість доби Української революції

Разом з тим, прем’єр Микола Азаров з нагоди Дня Конституції взяв участь у церемонії покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському.

Як повідомляє Урядовий портал, в урочистостях також взяли участь урядовці, народні депутати, представники київської влади, громадськість.

„Послідовно та мужньо крізь віки йшов до цього визначного дня Український народ, і сьогодні ми маємо згадати всіх визначних державотворців від Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика до наших сучасників, котрі працювали і працюють над розбудовою української державності”, – йдеться у привітанні Азарова.

Як повідомлялось, Україна відзначає 17-ту річницю ухвалення Конституції.

17 травня 2012 року президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові, метою якого є створення та ідготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції.

 Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.

21 червня 2013 року голова конституційної Леонід Кравчук заявив, що Конституційна асамблея планує остаточно затвердити проект концепції змін до Конституції восени 2013 року. 

Читайте також Конституційна асамблея: запасний варіант для влади

92