“Поганий день для Італії”. Президент не затвердив уряд, кандидат у прем’єри відмовився від посади

28 Травня 2018, 12:06

В Італії кандидат на посаду прем'єр-міністра професор права Джузеппе Конте не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який він отримав від президента Серджо Маттарелли. Про це повідомляє Politico.

 

Зокрема, Маттарелла відмовився затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони. Так, даний  крок став абсолютно безпрецедентним, адже попередні президенти використовували свої повноваження відмовляти у призначенні міністра, хоча ніколи не робили цього через погляди кандидатів на євро.

 

"Невизначеність нашої позиції до євро налякала італійських та іноземних інвесторів, які вклали кошти в цінні папери та компанії. Збільшення спредів збільшує борг і зменшує можливість соціальних витрат. Це спалювання ресурсів і заощаджень компаній і ризики для сімей та італійських громадян, а також ризики для іпотеки. Рішення не приймати міністра фінансів я приймав не легковажно", – сказав глава італійської держави.

 

 

Після того, як ліва партія “Рух п’яти зірок” і праворадикальна “Ліга” відмовилися виключити Савону зв списку міністрів, Конте відмовився від мандату на формування нового уряду. 

 

Тепер президент Італії може скликати дострокові вибори або призначити технократичну владу, що керуватиме країною до наступних виборів. 

 

Зазначається, що Маттарелла у понеділок, 28 травня, зустрінеться з колишнім офіційним представником Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі, якому, ймовірно, доручить сформувати технократичний уряд.

 

У свою чергу, формування технократичного уряду потребує затвердження в парламенті/

"Це дуже поганий день для Італії та для демократії", – заявив лідер ультраправої  "Ліги" Маттео Сальвіні.

 

Водночас Р5З  закликав до процедури імпічменту  за "зраду" італійських громадян.

 

Нагадаємо, 24 травня президент Італії Серджо Маттарелла попросив кандидата у прем'єр-міністра професора права Джузеппе Конте сформувати новий уряд, до якого входитимуть представники лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної партії “Ліга”.

 

Раніше стало відомо, що в результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга Півночі".

 

Також 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини – за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".