НОВИНИ

В Італії кандидат у прем'єри отримав мандат на формування уряду

Професор права Джузеппе Конте заявив, що хоче бути "адвокатом італійського народу".

Президент Італії Серджо Маттарелла попросив кандидата у прем'єр-міністра професора права Джузеппе Конте сформувати новий уряд, до якого входитимуть представники лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної партії “Ліга” Про це повідомляє Politico.

 

Зазначається, що Конте заявив, що хоче бути "адвокатом італійського народу" як вдома, так і за кордоном і "повністю усвідомлює виклики, з якими ми стикаємося".

 

Зокрема, він підкреслив, що "усвідомлює необхідність підтвердження європейської та міжнародної позиції Італії".

 

 

Згодом Конте має сформувати перелік міністрів свого уряду та представити його президентові. Так, після цього новий уряд повинен бути схвалений у парламенті.

 

Читайте також: "Геть санкції проти Росії". Нова влада Італії оголосила пріоритети майбутнього уряду

 

"Уряд, який буде сформований, стане владою для змін", - зауважив він.

 

Очікується, що голосування може відбутися наступного тижня.

 

Раніше стало відомо, що в результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

Нагадаємо, 14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга Півночі".

 

20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.