Подорожуй у нові місця

Подорожі
4 Січня 2012, 13:30

УГАНДА

Савана й регіон Великих озер Східної Африки сходяться на території Уганди. Дослідники й подорожні впродовж віків прагнули знайти ту місцину, де бере початок річка Ніл. І шляхи пошуків привели їх саме до цієї країни. Сьогодні во­на відбудовується й оновлюється після десятиліть громадянських війн, воєнних переворотів і кривавих диктатур, хоча до демократії там ще далеко. У 2012-му Уганда святкуватиме 50-ту річницю своєї незалежності. Це одна з небагатьох африканських держав, яка зуміла здолати епідемію ВІЛ/СНІДу. У 1980-х цим небезпечним вірусом була інфікована понад третина її населення. Сьогодні згаданий показник знизився до позначки 6%. Це стало своєрідною історією успіху й у поєднанні з інфраструктурною відбудовою зумовило відкритість та привабливість країни для зовнішнього світу. 

Читайте також: Рожева пустеля

УКРАЇНА

Ясна річ, наша країна привернула увагу авторів Lonely Planet завдяки Євро-2012. Старий Київ, Львів, Карпатські гори, неосвоєні цивілізацією узбережжя Криму та… Чорнобиль визнано найатракційнішими місцями для туристів в Україні. Путівник пропонує іноземцям на власному досвіді переконатися, що образ бідної, похмурої країни, зануреної в посткомуністичний морок, не завжди відповідає дійсності.

БІРМА

До цієї країни в Пів­денно-Східній Азії варто вирушати, якщо шукаєте природної первозданності, свободи від цивілізації. Але треба мати на увазі, що останнє означає і брак елементарного комфорту. Півстоліття Бірмою правила військова диктатура. У 2010–2011 роках відбулися парламентські вибори на основі нової, демократичнішої Конституції, на волю з-під багаторічного арешту випустили головну опозиціонерку Аун Сан Су Чжи. Донедавна туристам потрапити до Бірми фактично можна було лише в межах спеціально організованих турів. Сьогодні опозиціонери закликають іноземних туристів приїжджати самостійно. Взагалі ж природа, чисте Андаманське море й комфортна цілорічна температура 27–28 градусів тут цілком схожі на принади славетних азійських курортів Таїланду чи Малайзії. Відмінність у тому, що в Бірмі ви не знайдете банкоматів, інтернету (окрім найдорожчих готелів), барів, танцмайданчиків на пляжах. Оце і є первозданність. Крім того, на вулицях тамтешніх міст не полишатиме враження, що потрапили в минуле – в 1940–1950-ті роки. Бо автівки, які там їздять, були модними саме в середині XX століття. Також не радимо перевіряти на собі, чи матиме для вашої безпеки якісь наслідки розмова з персоналом готелю про те, як жилося за часів кривавої диктатури. Старі обличчя тоталітарного режиму досі зберігають вплив на політику й життя країни.   

ЙОРДАНІЯ

Це – країна, що зуміла поєднати модернізацію та пам’ять про давні часи. Сьогодні вона заслужила репутацію однієї з найвідкритіших та найкомфортніших для іноземців із Європи й Америки на Близькому Сході. При цьому поміж конфліктів і турбулентності, які охопили регіон, залишається таким собі оплотом стабільності та прогресу. Lonely Planet рекомендує туристам побувати в стародавніх містах Петра, Мадаба і Джераш. Останнє називають Помпеями Сходу завдяки великій кількості прадавніх історичних пам’яток, які збереглися до наших часів. Також дух Близького Сходу ви пізнаєте в пустелі Ваді Рум, де розміщена славнозвісна скеля «Сім стовпів мудрості». Іноземні туристи можуть почуватися впевнено в цій країні й завдяки хорошому знанню англійської місцевим населенням.

ДАНІЯ

Якщо є рукотворний рай на землі, то шукати його треба саме в Данії. Ця маленька скандинавська країна впродовж багатьох років стабільно лідирує в найрізноманітніших рейтингах якості людського життя, економічного розвитку, сприйняття корупції тощо. Якщо ви хочете відчути, що означає перебувати в суспільстві з дуже високим рівнем соціальної довіри, то маєте вирушити саме сюди. Тут не побачите наглядачів у крамницях і метро, вам усі й усюди усміхатимуться, зрештою, просто потонете в морі всезагального спокою. Рідна країна Андерсена й батьківщина вікінгів цікава в усіх своїх виявах: данські містечка на кшталт Оденсе, де народився казкар, цікаві історією та архітектурою; півострів Ютландія, який омивають Північне та Балтійське моря, – природою. Країна має чудову сучасну транспортну інфраструктуру. Крім того, добре адаптована для подорожей на велосипедах.  

БУТАН

Загадкове гімалайське ко­ро­лівство завжди рев­но оберігало свої красоти від зовнішнього світу. Країну й досі можна відвідати тільки у складі організованої тургрупи, і вартість перебування в ній місцевий уряд зафіксував на рівні $200 за ніч. До цієї суми входять проживання, харчування, трансфери за фіксованим маршрутом, вхідні квитки в музеї. Таким чином бутанська влада намагається обмежити неорганізований масовий туризм. Утім, віднедавна для відпочивальників були відкриті нові місця, зокрема королівський національний парк Манас, де можна побачити одних із небагатьох тигрів, які ще лишилися на планеті.

КУБА

Острів Свободи здебільшого все ще має такий вигляд, ніби час у ньому зупинився 1959 року, коли революціонери Фіделя Кастро повалили режим Батисти. Серед напіврозвалених віл, які, втім, усе ще нагадують про колоніальний шик, їздять американські лімузини 1950-х, а на автострадах не дивина й запряжений кіньми віз. Однак місцева Компартія почала потроху дозволяти приватну ініціативу, тож «вірус» капіталізму вже надійно закріпився в одній з останніх соціалістичних економік світу. На кілометрах колись пустельних пляжів щороку стає дедалі більше іноземних туристів. Однак будьте готові, що для іноземців на Кубі все, а особливо їжа, коштує набагато дорожче, ніж для місцевих.

ТАЙВАНЬ

Якщо ви думаєте, що Тайвань – це просто складальний цех різноманітної електроніки, то дуже помиляєтеся. На острові є всі умови для якісного відпочинку: мальовничі скелясті узбережжя та лісисті гори, музеї з імператорськими реліквіями (вивезеними з ма­терикового Китаю), унікальна кухня. Але найцікавіше тут буде велосипедистам. Тайванці – великі любителі двоколісних ман­­-
дрів, і уряд вкладає значні кошти у відповідну інфраструкту­­ру. 2012 року тисячі кілометрів велодоріжок будуть остаточно об’єднані в загальнонаціональну мережу, яка включатиме два навколоострівні марш­­рути. Ровер можна купити просто на місці – Тайвань є одним зі світових лідерів веловиробництва.

НОВА КАЛЕДОНІЯ

Приморські містечка в цьому заморському володінні Франції у Тихому океані цілком мо­жна сплутати з курортами французької ж Ри­в’є­ри: і мова, і кухня, і звичаї тут, на перший погляд, такі самісінькі. У Французькій Полінезії, до речі, досі ходить франк, щоправда, власний, полінезійський. Проте варто від’їхати подалі від західного узбережжя головного острова Гранд-Тер, і ви занурюєтеся в зовсім інший світ – світ меланезійської культури. Останні 30 років триває активне відродження канакських традицій, і саме зараз час до них долучитися. Майте лише на увазі, що і переліт до Французької Полінезії, і проживання там добре б’ють по кишені.

ШВЕЙЦАРІЯ

Альпійська країна має надзвичайно позитивний імідж: стабільність, чистота, пунктуальність. Засніжені гірські вершини, якісні сири та шоколад, точні годинники… Але чи не має ця казка побічного ефекту – нудьги? Lonely Planet із цим рішуче не погоджується. Швейцарія пропонує чимало несподіваних та надзвичайних розваг, як-от банджі-джампінг серед льодовиків. До того ж 2012 року до швейцарської казки буде ще легше і швидше дістатися із Західної Європи завдяки пуску швидкісних потягів TGV із Парижа.

Читайте також: За кулісами хунти-переродженки

Автор:
Тиждень