НОВИНИ

Кастро вручив Януковичу найвищу нагороду Куби

Голова Державної Ради Куби Рауль Кастро вручив президентові України Віктору Януковичу найвищу нагороду Республіки Куба - орден Хосе Марті.

Як повідомляє прес-служба глави держави, високу нагороду Янукович отримав за особистий внесок у розвиток двосторонніх відносин країн, а також «на знак поваги та любові» Кубинського народу до Українського народу.

Янукович подякував керівництву Куби за високу нагороду. «Ця нагорода – запорука подальшої дружби між Україною і Кубою… Я глибоко вдячний Кубинському народові, керівництву держави за таку високу оцінку», - сказав Янукович.

Президент України переконаний, що Україна та Куба в майбутньому продовжать підтримувати високий рівень взаємної довіри та ефективного співробітництва.

Він зокрема подякував кубинській стороні за допомогу в оздоровленні українських дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (за програмою «Діти Чорнобиля» у ЛОЦ «Тарара» з 1990 року курс лікування та оздоровлення пройшли понад 24 тис. дітей.)

Янукович також побажав кубинському народу подолати труднощі, які зараз стоять перед їхньою країною. «Переконаний: останні події, які відбуваються на Кубі, свідчать про те, що керівництво держави налаштоване на рішучі дії, на модернізацію країни заради покращення життя людей. Те, що я сьогодні почув під час зустрічі з Раулем Кастро – це слова досвідченої мудрої людини, яка дбає про майбутнє своєї країни і бачить шлях її подальшого розвитку та прогресу», - підкреслив він.

Зазначимо, володарями ордена Хосе Марті в різні роки ставали такі політичні діячі, як радянський генсек Леонід Брежнєв, лідер нікарагуанських сандиністів Даніель Ортега, президенти Венесуели Уго Чавес і Білорусі Аляксандр Лукашенка.

Нагадаємо також, що 20 жовтня Янукович відбував у шестиденне латиноамериканське турне, у ході якого передбачається відвідання з державними візитами Республіки Куба та Федеративної Республіки Бразилія. При цьому 20 жовтня мав відбутися візит Януковича в Брюссель, однак він був скасований ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.