9 березня в світі та в Україні відзначили 199-у річницю з дня народження українського поета, письменника та художника Тараса Шевченка.
Президент Віктор Янукович не прийшов на церемонію покладання квітів до пам'ятника Шевченку в Києві. У церемонії взяв участь прем'єр-міністр Микола Азаров, народні депутати, члени уряду, представники київської влади, громадські та культурні діячі.
Після цього представники опозиційних партій "Батьківщина", "Свобода" і УДАР поклали квіти до пам'ятника Шевченку. Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк сказав, що з наступного тижня опозиція починає проводити по Україні народні віче, а лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок висловив переконання, що парламент вже не дієздатний та наголосив на необхідності позачергових виборів. «Парламент вже працювати не буде. Все, крапка. Парламент є недієздатним сьогодні. Дуже було б правильно, якщо були б оголошені дострокові вибори, як парламентські, так і президентські», – сказав лідер «Свободи».
Також Олег Тягнибок сьогодні повідомив, що може висунути свою кандидатуру в мери Києва, якщо Віталій Кличко відмовиться брати участь у виборах столичного міського голови. Разом з цим, він сказав, що "Свобода" може виставити й інші свої кандидатури на цю посаду. "Іллєнка, наприклад, зрештою, я можу піти, якщо буде така необхідність політична. Але звісно, якщо Кличко каже: я іду, то ми тоді з "Батьківщиною" працюємо на його кандидатуру", – заявив Тягнибок.
Народний депутат Олександр Бригинець повідомив, що на малій Батьківщині Шевченка – в селі Моринці, що на Черкащині, місцева влада чинила перешкоди під час вшанування Кобзаря. «Нагнали міліції більше ніж гостей (громада каже, що було 2 взводи), місцевому хору не дали можливості заспівати, а моринським школярам – прочитати вірші Шевченка, мотивуючи це тим, що Шевченко писав революційні вірші, а це зараз недоречно. Голова села Моринці заборонив місцевій громаді святкувати День народження Шевченка», – розповів Бригинець.
У Кривому Розі провели марш «Свободу чесним!» на підтримку засуджених Дмитра та Сергія Павличенків.
Гідрометеорологічний центр попередив про підвищення рівня води в річках Закарпатської області.
Уряд Хорватії схвалив Меморандум про порозуміння між урядами Хорватії і Словенією щодо правонаступництва Люблянського банку, відкривши можливість ратифікації словенським парламентом угоди з набуття повноправного членства Хорватії в ЄС.
В Азербайджані напередодні акції протесту арештували трьох студентів-активістів опозиції. За даними правоохоронців, у затриманих під час обшуку нібито знайшли заборонені наркотичні речовини та пляшки з займистою сумішшю.
В Єгипті спалахнули нові акції протесту після того, як суд підтвердив смертний вирок 21 обвинуваченому у справі про заворушення на футбольному полі Порт-Саїді, що мали місце у лютому минулого року.У Каїрі вболівальники штурмували офіс єгипетської федерації футболу. У Порт-Саїді мітингувальники намагалися заблокувати рух Суецьким каналом.
Президент Міжнародної федерації футболу Йозеф Блаттер закликав фанатів єгипетських клубів "Аль-Масрі" з Порт-Саїда та каїрського "Аль-Ахлі" припинити заворушення. "Я закликаю єгипетських футбольних уболівальників зберігати спокій. Насильство не є вирішенням проблем і суперечить духові спорту"- написав він у Твіттері.
21 миротворця ООН, захопленого сирійськими бойовиками на Голанських висотах, звільнили.
У Кенії вибори президента у першому турі виграв 51-річний віце-прем'єр країни Ухуру Кеніатта, якого Міжнародний кримінальний суд звинувачує у злочинах проти людяності. За остаточними даними Незалежної виборчої комісії (IEBC) Кенії, Кеніатта набрав 50.03% голосів виборців, що на 4,1 тисячу голосів більше 50% бар'єру, необхідного для перемоги в першому турі.
Новий парламент Йорданії зберіг на посаді прем'єр-міністра країни Абдаллу Енсура, якого раніше призначив на цей пост король АбдаллаII. 9 березня король наказав Енсуру сформувати новий уряд країни.
У Венесуелі позачергові президентські вибори призначили на 14 квітня. До цього часу віце-президент країни Ніколас Мадуро виконуватиме обов'язки президента.