НОВИНИ

У Венесуелі склав присягу тимчасовий керівник країни

Віце-президент Венесуели Ніколас Мадуро прийняв присягу в якості тимчасово виконуючого обов'язки президента республіки. Церемонія відбулася увечері в п'ятницю, 8 березня, на позачерговому засіданні Національної асамблеї (однопалатного парламенту).

Голова Національної асамблеї Дьосдадо Кабель зачитав 233 статтю конституції, яка говорить, що в разі смерті президента його обов'язки повинен тимчасово прийняти на себе віце-президент. У разі, якщо смерть президента настане в перші чотири роки його правління, то віце-президент зобов'язаний оголосити проведення позачергових виборів протягом 30 днів.

Мадуро оголосив, що віддав вказівку голові Центральної виборчої ради призначити дату проведення позачергових президентських виборів "якомога швидше".

Здобувши перемогу на жовтневих президентських виборах, Уго Чавес призначив 50-річного Ніколаса Мадуро віце-президентом, підтвердивши припущення багатьох аналітиків про те, що саме свого багаторічного міністра закордонних справ президент вважав найнадійнішою людиною у своєму найближчому оточенні. Мадуро постійно супроводжував Чавеса в найважчі моменти, починаючи з літа 2011 року, коли лікарі виявили у президента онкологічне захворювання.

Мадуро почав свій трудовий шлях водієм автобуса, він став профспілковим лідером, потім був депутатом парламенту і його спікером, шість років провів на посту глави міністерства закордонних справ і, нарешті, став другою людиною в правлячій ієрархії.

Мадуро одружений на Сіліі Флорес, яка зараз займає посаду Генерального прокурора республіки (будучи молодим адвокатом вона домагалася звільнення Чавеса з в'язниці, де він відбував термін за організацію військового перевороту). Подружжя входили до складу керівництва Руху П'ятої республіки, яке призвело Чавеса до влади в 1998 році. Обидва стали депутатами Національної асамблеї в 2000 році, а потім були переобрані у 2005. Після того, як Мадуро в серпні 2006 року залишив пост спікера, щоб очолити МЗС, його дружина була обрана на цю посаду і залишалася спікером парламенту аж до січня 2011 року.

Віце-президентом Венесуели призначений міністр науки, технології та інновацій Хорхе Арреаса.

Раніше стало відомо, що єдиним кандидатом від опозиції на виборах стане Енріке Капрілес.

Як відомо, влада Венесуели прийняла рішення забальзамувати тіло Чавеса і ще на тиждень продовжити церемонію прощання з ним. Після цього планується залишити тіло у саркофазі в Музеї революції.

Уго Чавес помер 5 березня. Причиною смерті лідера Венесуели, який тривалий час боровся з онкозахворюванням, став інфаркт.

Читайте також: Уго Чавес помер: чи виживе «чавесизм»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.