Перший віце-спікер парламенту, головуючий на засіданні Верховної Ради Адам Мартинюк оголосив про закриття 10-ої сесії парламенту. 11-а сесія Верховної Ради розпочне роботу 4 вересня о 10:00.
Раніше Рада відмовилась розглядати заяву спікера Володимира Литвина про відставку. Натомість включила до порядку денного заяву про відставку заступника голови парламенту Миколи Томенка. Однак, далі цього рішення не пішла. Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключив, що наприкінці липня може бути скликана позачергова сесія парламенту.
Пізніше Литвин пояснив, що вважає своє звільнення залежним від подальшої долі закону про мовну політику. Крім цього, він заявив, що цей закон не може бути направлений на підпис президенту Віктору Януковичу, оскільки він був прийнятий з масою порушень. Томенко у свою чергу наполягав на підтримці парламентом його заяви про звільнення.
Він також направив звернення Генеральному прокурору Віктору Пшонці стосовно порушень Конституції та законів України, які відбулися 3 липня під час голосування за прийняття в цілому проекту Закону "Про засади державної мовної політики"
Водночас Тиждень підбив підсумки роботи Ради під час цієї сесії. Зокрема, під час десятої сесії Верховної Ради шостого скликання фракція Партія регіонів збільшилася на двох депутатів. Разом з тим склад НУНС зменшився на трьох депутатів, група «Реформи заради майбутнього» – на двох, а БЮТБ – на одного. Крім цього, вперше за всю історію парламентаризму в незалежній Україні спікер і віце-спікер одночасно подали у відставку. Депутати також прийняли кілька резонансних законів. Серед них, зокрема, Кримінально-процесуальний та Митний кодекси, закон про мови, а також закон про повну заборону куріння у громадських місцях.
Разом з тим боротьба за українську мову в столиці та регіонах України триває. Мітинги відзначилися гучними заявами, сутичками з міліцією тощо. Зокрема, у Черкасах під час знесення наметового містечка опозиції на захист української мови «Беркут» побив і затримав двох депутатів міської ради від «Батьківщини».
У Львові відкрили фан-зону української мови в центрі міста на тому місці, де до цього розташовувалася офіційна фан-зона чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
В Одесі металевим парканом огородили будівлю обласної ради та облдержадміністрації. На паркані вмонтоване гасло «Я говорю по-русски». Поблизу будівлі ОДА продовжувалася безстрокова акція на захист української мови.
Світовий конгрес українців засудив ухвалення мовного закону.
Натомість Луганська облрада на позачерговій сесії вирішила підтримати прийнятий Верховною Радою закон про засади мовної політики.
А прокуратура Києва порушила чотири кримінальні справи за результатами розгляду заяв, які надійшли від правоохоронців щодо чинення їм опору та нанесення їм тілесних ушкоджень під час виконання ними службових обов’язків під час акцій біля Українського дому у Києві. Міліція заявила про 27 пострадалих правоохоронців під час цих сутичок.
Попри це опозиція оголосила про розширення акції протесту під назвою "Україна проти Януковича" і вирішила не розпускатиме мітинг проти закону про державну мовну політику біля Українського дому в Києві, а створити там місце мобілізації.
Крім цього, депутати та громадські активісти припинили голодування під Українським домом у Києві, оскільки скандальний закон, що розширює сферу застосування російської мови, не підписаний ні спікером Ради, ні президентом. Як відомо, проти ухвалення закону голодування оголошувало 11 осіб.
Донецьк з робочим візитом відвідав президент України Віктор Янукович. Удонецькому Центрі слов'янської культури та писемності за участю президента і керівників Донецької області і Донецька пройшло урочисте святкування 80-річчя Донецької області. Під час святкування народний артист СРСР і України Іосіф Кобзон виконав на сцені Центру пісню «Мама моя Україно, а батько мій – Донбас». Янукович йому підспівував.
Візит Януковича в регіон проходив без спілкування з представниками ЗМІ.