НОВИНИ

Литвин заявляє, що закон про мови підписувати не можна

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що закон про принципи державної мовної політики не може бути направлений на підпис президенту Віктору Януковичу, оскільки він був прийнятий з масою порушень. Про це спікер сказав в інтерв'ю телеканалу Рада у п'ятницю.

"Зараз виникає питання, а який прийняли закон? У режимі першого читання? Ні. З урахуванням частини поправок комітету? Ні. З огляду на це він не може бути направлений на підпис президенту України", - сказав Литвин.

При цьому спікер наголосив: "Питання не в моєму підпису. Питання в тому, що є величезні порушення, і обійти це увагою неможливо".

Литвин назвав ухвалення цього закону "пірровою перемогою".

Коментуючи заяву «регіоналів» про можливе звернення до суду у зв'язку з тим, що голова парламенту не підписує закон, Литвин сказав: "Я б застеріг або рекомендував ініціаторам звернення до суду не робити цього. Якщо суд почне розглядати це питання, він повинен буде досліджувати, як відбувався процес розгляду цього питання, наскільки він відповідав регламенту".

Читайте також: Закон про мови: регіонали-«безпрєдєльщики» не помічають безпомічних опозиціонерів

"Треба знайти рішення. Я пропоную, яким шляхом. Перше - це діалог. Друге - це повернення до розгляду цього питання з урахуванням тих обставин, про які я сказав", - сказав спікер.

Нагадаємо, 3 липня за головування першого віце-спікера Адама Мартинюка Рада ухвалила закон про основи державної мовної політики.

4 липня голова Ради Володимир Литвин і заступник голови Ради Микола Томенко подали у відставку через ухвалення цього закону. 

Однак 6 липня Рада відмовилась розглядати заяву спікера Володимира Литвина про відставку. Натомість включила до порядку денного заяву про відставку заступника голови парламенту Миколи Томенка. Однак, далі цього рішення не пішла.

Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключив, що 31 липня може бути скликана позачергова сесія парламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.