Події 6 червня: журналісти завітали до Януковича в Межигір’я; Литвин та об’єднана опозиція обмінялися гострими заявами; майже 70% громадян негативно оцінюють діяльність судів

6 Червня 2012, 23:51

У День журналіста близько сотні працівників ЗМІ приїхали до резиденції президента Віктора Януковича у Межигір'ї. Вони презентували біля воріт резиденції карту корупції.

На зустріч із представниками ЗМІ прийшов  сільський голова Нових Петрівців Родіон Старенький, який приніс хліб і сіль. Після цього журналісти ще близько півгодини перебували біля воріт резиденції. Однак ніхто з представників президента до них так і не вийшов.

Акція журналістів відбулася не зважаючи на те, що напередодні вночі Київський окружний адмінсуд заборонив її проведення. Власне, тому журналісти вирішили проконтролювати виконання рішення суду і поїхали до Межигір'я.

Слід нагадати, що минулого року суд також заборонив журналістському руху "Стоп цензурі!" проводити у День журналіста акцію біля Межигір'я. 6 червня торік під президентською резиденцією зібралися близько 60 журналістів. Однак Янукович проїхав повз представників преси не спиняючись, натомість до журналістів вийшла його прес-секретар Дарка Чепак.

Дискусії і обмін звинуваченнями навколо мовного законопроекту не припиняються ні на хвилину. Після прийняття у першому читанні законопроекту "Про засади державної мовної політики" представники опозиції звинуватили спікера Литвина у порушенні домовленості про черговість розгляду цього питання. Опозиція вважає, що Литвин прикриває свою зраду фальшивими звинуваченнями.

Натомість, сам голова Верховної Ради заявив, що голосування за мовний законопроект відбулося за домовленостями між опозицією та парламентською більшістю. Ще далі пішла Народна партія, яку очолює спікер. Політична сила назвала поведінку Об'єднаної опозиції "імпотентною".

"Вони, як писаки на парканах, міркують кого і за що хто підвісив. Їх нечоловіча поведінка доводить ще одне: їх, власне, і підвісити немає за що",  – заявили в партії.

Окрім гострих політичних заяв і скандалів, які не припиняються, слід відзначити і соціологічне опитування щодо стану правоохоронної і судової системи.

68,8% опитаних фондом "Демократичні ініціативи" і центром економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова українців негативно оцінюють діяльність судів.

Респондентів запитали, як ви оцінюєте діяльність правоохоронних органів в Україні. При цьому 19,6% опитаних оцінюють діяльність судів позитивно, а 11,7% було складно відповісти на запитання. Крім того, діяльність міліції негативно оцінюють 63,9% опитаних, позитивно – 25,9%, було складно відповісти на запитання 10,2%.

64,4% опитаних незадоволені станом демократії в країні, 23,1% – задоволені, а 12,5 – складно відповісти на запитання.

При цьому для 50,9% опитаних демократія є найбільш сприятливим типом державного устрою України, 19,6% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, для 18,3% – не важливо демократичний режим у країні чи ні, 11,2% – складно відповісти.

Опитування проводилося у квітні 2012 року, було опитано 2009 респондентів старше 18 років у всіх областях України.