НОВИНИ

Суд заборонив журналістам заважати Януковичу відпочивати у Межигір'ї в робочий день

Київський окружний адміністративний суд заборонив заплановану на 6 червня акцію руху «Стоп цензурі» біля резиденції президента в Межигір'ї. Журналісти обіцяють виконати рішення суду, але не обіцяють спокій Віктору Януковичу.

Таким чином суд підтримав позов сільського голови Нових Петрівців Родіона Старенького.

«Суд постановляє – позов задовольнити і обмежити право на проведення мирних зібрань біля в'їзду до президентської резиденції…», - виголосила своє рішення головуюча на процесі суддя Ганна Панова.

Своє рішення суддя аргументувала тим, що при подачі заявки «було порушено принцип завчасного сповіщення». Крім того, за її словами, «суд бере до уваги гарантоване людині право на відпочинок».

«Існує реальна небезпека порушення громадського порядку», - сказала Панова.

В інтерв’ю журналістам голова сільради Нових Петрівців Родіон Старенький сказав, що підтримує рішення судді. «Це не зовсім підходяще місце для проведення акції. Це приватний сектор, а люди їдуть на роботу», - зазначив Старенький.

Раніше, він пропонував журналістам провести акцію у центрі села, відвідати музей, або протестувати у формі суботника.

«Ми могли б запропонувати їм місця – провести благоустрій сапкою, з косою, з лопатою», заявив Старенький.

Журналісти обіцяють виконати рішення суду, але знову будуть подавати заяву на проведення акції біля резиденції Януковича «Межигір'я».

Нагадаємо, рух «Стоп цензурі!» планував 6 червня, у День журналіста, провести акцію з вимогою виконання обіцянки Президента Віктора Януковича показати свою резиденцію «Межигір’я».

Повідомлення про акцію було зроблено до Новопетрівської сільради у п’ятницю, 3 червня.

Новопетрівська сільрада подала у Київський окружний адміністративний суд позов на організаторів акції.

Під час прес-конференції 4 червня 2010 року за підсумками 100 днів роботи Янукович запросив журналістів у Міжгір’я до своєї резиденції. «Збирайтеся, їдемо зараз, без підготовки», – сказав Янукович. Проте поїздка так і не відбулася.

Раніше у прес-службі Януковича пояснювали, що обіцяна поїздка відбудеться не скоро через щільний графік глави держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.