Події 5 березня: Путін став президентом Росії, поліція розігнала мітинги у Москві та Петербурзі, представників ОБСЄ не пустили до Тимошенко

5 Березня 2012, 23:30

Голова ЦВК Росії Владімір Чуров у понеділок, 5 березня, оголосив про перемогу Владіміра Путіна на президентських виборах з результатом у 63,75% голосів виборців. Відтак, за словами Чурова, другого туру виборів не буде.

За даними ЦВК інші кандидати отримали таку кількість голосів: у лідера КПРФ Геннадія Зюганова 17,18%, у самовисуванця Міхаїла Прохорова – 7,98%, у глави ЛДПР Владіміра Жиріновского – 6,22%, у лідера "Справедливої ​​Росії" Сєргєя Міронова – 3,85% голосів.

Спостерігачі від СНД і Шанхайської організації співробітництва (ШОС) визнали президентські вибори в Росії такими, що відбулися чесно та прозоро. В той же час, спостережна місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявила, що кампанія з виборів президента Росії була "явно перекошена" на користь кандидата-переможця – Владіміра Путіна.

Також, у Москві сьогодні, 5 березня, на Пушкінській площі  відбувся мітинг опозиції "За чесні вибори". Учасники акції прийшли на площу з прапорами, білими стрічками і квітами. Протестувальники вимагали дострокового проведення парламентських та президентських виборів.

Після завершення мітингів, рсоійська поліція почала арешти активістів. Так, У Москві поліція затримала 250 опозиціонерів, у Петербурзі – 300. Крім того, після закінчення мітингу на Пушкінській площі, поліція затримала лідерів опозиції: Сєргєя Удальцова, Іллю Яшина та Алєксєя Навального.

А в Україні делегацію від ОБСЄ не пустили до екс-прем’єра України, Юлії Тимошенко. Євродепутатам відмовили, навіть, у спілкуванні з лідером опозиції за допомогою телефону, хоча це передбачено законодавством. У пенітенціарній службі повідомили, що європейські політики мали заздалегідь узгодити свій візит з МЗС України.

В той же час, член Парламентської Асамблеї ОБСЄ від Швеції Аса Ліндестам повідомила, що документи про заборону відвідати Юлію Тимошенко надійшли до посольства Швеції від українського МЗС лише сьогодні об 11:00. Також Ліндестам заявила, що євродепутати будуть і надалі наполягати на зустрічі з екс-прем'єром. 

Позначки: