НОВИНИ

У Москві поліція затримала 250 опозиціонерів, у Петербурзі - 300

Поліцейські взяли в кільце активістів опозиції на розі Тверської та Садово-Тріумфальної вулиці і почали затримувати їх, затягуючи в автозаки.

Частина опозиціонерів, витіснена поліцією з Пушкінської площі після мітингу, рушила ходою Тверською вулицею у бік Тріумфальній площі.

Кілька десятків молодих людей рухалися Тверською, вигукуючи антиурядові гасла.

Стихійно сформувана колона подолала половину шляху від Пушкінської до Тріумфальної площі.

Поліцейські взяли в кільце активістів опозиції на розі Тверської та Садово-Тріумфальної вулиці і почали затримувати їх, затягуючи в автозаки.

Учасники ходи закликали звільнити прохід, щоб не заважати руху пішоходів, однак це зробити не вдалося, оскільки співробітники поліції оточили опозиціонерів і журналістів, не даючи їм вийти з оточення.

На Тверській продовжують залишатися певна кількість учасників ходи і представників ЗМІ.

Водночас поліція не дала опозиції провести влешмоб «Біле кільце», в яке збиралися замкнути Кремль.

Наразі вся територія навколо Кремля оточена подвійним кордоном поліції.

Також перекриті входи на площу з боку станції метро «Охотний ряд», закрито входи на станцію метро «Олександрівський сад». Додаткові поліцейські загородження встановлені посередині Манежної площі, на якій чергує велика кількість співробітників поліції і ОПОН.

За повідомленням ГУ МВС Росії в Москві, загалом затримано близько 250 осіб, у тому числі Іллю Яшина, Сєргєя Удальцова та Алексєя Навального.

«Всі затримані доставлені у відділення поліції для процесуального оформлення їх дій і прийняття рішень про притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до закону», - йдеться у повідомлені.

Проте депутат Держдуми Ілля Пономарьов стверджує, що за день на всіх акціях у Москві поліція затримала близько 1000 осіб.

«За нашими оцінками, сьогодні за день затримано близько 1000 осіб, зараз наше завдання - визволяти своїх товаришів», - сказав Пономарев.

За його словами, опозиціонери зараз будуть з'ясовувати, кого з їхніх товаришів і в яке відділення поліції відправили.

«Ми будемо з'ясовувати, хто в яке відділення був відправлений, після цього вирушимо туди, щоб спробувати визволити затриманих або надати їм будь-яку допомогу», - додав депутат.

За даними поліції, в ході заборонених акцій протесту в Петербурзі затримано близько300 осіб.

Нагадаємо, раніше у Москві на Пушкінській площі завершився мітинг опозиції «Зачесні вибори». Опозиціонери закликали усіх берегти себе і не піддаватися на провокації.

У Петербурзі поліція також провела масові затримання учасників несанкціонованих акцій протесту «За чесні вибори». Нагадаємо, президентські вибори у Росії відбулися 4 березня.

5 березня глава ЦВК РФ Владімір Чуров оголосив, що президентом Росії обраний Владімір Путін.Після обробки 100% протоколів він набрав 63,60% голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.