Вранці 30 січня засудженого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка вивезли в Менську колонію. За інформацією Державної пенітенціарної служби, лікарі клініки ухвалили рішення про виписку екс-міністра та розробили відповідні рекомендації щодо подальшого амбулаторного лікування Луценка, яке буде здійснюватися медперсоналом Менської колонії. Заступник керівника медичного департаменту Державної пенітенціарної служби Зураб Малазонія повідомив, що стан Луценка зараз стабільний та задовільний.
В свою чергу, прес служба партії «Народна Самооборона» повідомила, що приблизно о 7.30 ранку захиснику та дружині екс-міністра Юрія Луценко повідомили, що лікарню, де перебуває її чоловік, оточили бійці підрозділу «Беркут». Без попередження та узгодження із лікарями, екс-міністра готували до вивезення з палати інтенсивної терапії клініки.
Свою стурбованість випискою Луценка у середу висловив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
«Я стурбований питаннями, що стосуються здоров’я Юрія Луценка через його занадто швидке перевезення з лікарні до в’язниці після складної операції», – заявив єврокомісар.
Із заявою також виступив Європейський Союз. У своїй заяві він закликав українську владу взяти на себе відповідальність за ситуацію зі здоров'ям Юрія Луценка, а також за ті ризики, які створюються у зв'язку з його поверненням до колонії.
Крім того, 30 січня стало відомо, що Україна виплатила екс-міністрові компенсацію за незаконний арешт, встановлену Європейським судом з прав людини. Дружина Луценка підтвердила цю інформацію. Отримані ж кошти планують витратити на лікування.
У середу прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що подав на звільнення голови Державної реєстраційної служби України Леоніда Єфіменка.
«Я подав на звільнення керівника Укрдержреєстру. Я також доручив віце-прем’єр-міністру Вілкулу Олександру Юрійовичу разом з Мін’юстом та Мінрегіонбудом створити робочу групу, яка повинна в найкоротший термін усунути всі проблеми і прорахунки в організації цієї роботи», – заявив прем’єр.
За його словами, в Україні запрацювала Державна реєстраційна служба, яка була покликана скоротити терміни та кількість процедур під час продажу нерухомості, а також дозволила здійснювати процедуру реєстрації, як працівниками держреєстру, так і приватними нотаріусами.
"Усе це добре задумано, але як виконується. Я незадоволений тими помилками і недоліками, а іноді очевидними організаційними прорахунками під час запровадження нової системи. Чому з самого початку для людей були створені певні незручності? Хто заважав уникнути їх одразу ж?", – обурився Азаров.
Та 30 січня польські ЗМІ повідомили, що Європейська Комісія заморозила виплату Польщі приблизно €830 млн на кілька проектів з будівництва доріг, які співфінансує Європейський Союз, через підозри у ціновій змові низки компаній, які займаються їх реалізацією. У разі доведення змови, польська влада не одержить раніше зарезервовані для країни кошти на фінансування цих проектів.
Водночас, Міністерство регіонального розвитку Польщі назвало рішення Єврокомісії «незрозумілим», заявивши, що Польща не втратить ці гроші Євросоюзу. Міністерство у спеціально оприлюдненій заяві назвало Польську адміністрацію з будівництва доріг (GDDKiA) «потерпілою стороною» можливої змови кількох компаній, які виграли тендери на будівництво доріг, у фінансуванні яких бере участь ЄС, у рамках програм допомоги Польщі.
Польське міністерство зазначило, що інформувало Єврокомісію про підозру щодо цінової змови у трьох контрактах на будівництво доріг з 2010 року, серед яких – контракт на будівництво ділянки автостради А4 до кордону з Україною. За даними міністерства, GDDKiA, яка координує будівництво доріг у Польщі, одержала від Єврокомісії близько €4,8 млрд дофінансування, що становить половину суми, призначеної для цієї структури у поточному бюджеті Євросоюзу.
Згідно з даними ЗМІ, у ціновій змові брали участь близько 10 чинних і колишніх менеджерів великих будівельних компаній і один із директорів GDDKiA.