НОВИНИ

ЄС закликає українську владу взяти на себе відповідальність за здоров’я Луценка

Європейський Союз закликав українську владу взяти на себе відповідальність за ситуацію зі здоров'ям Юрія Луценка, а також за ті ризики, які створюються у зв'язку з його поверненням до колонії. Про це йдеться в заяві ЄС.

"Ми закликаємо органи української влади взяти на себе відповідальність за гуманітарні аспекти та ситуацію зі здоров'ям пана Луценка, а також за ті ризики, які створюються у зв'язку з його поверненням до колонії", - йдеться в заяві.

В ЄС зазначили, що вони дуже занепокоєні ситуацією з раптовим етапування Юрія Луценка з київської клініки до колонії і закликає українську владу взяти на себе відповідальність за його стан здоров'я.

"Ми дуже уважно стежимо за розвитком подій навколо Луценка. Новина про те, що його сьогодні несподівано перевезли з лікарні до в'язниці, нас занепокоїла", - йдеться в заяві.

Крім того, Євросоюз закликає українську владу дозволити Луценко контактувати з родичами і захистом, включно з їх особистими візитами до ув'язненого.

"Ми будемо і далі уважно стежити за ситуацією навколо Луценка", - заявили в ЄС.

Там також звернули увагу на важливість висновків Ради міністрів ЄС від 10 грудня 2012 року, в яких йдеться про необхідність вирішення ситуації в Україні з політично мотивованими кримінальними справами.

Нагадаємо, сьогодні, близько 7:30 ранку захисникові та дружині Луценка повідомили, що лікарню, де перебуває її чоловік, оточили бійці підрозділу «Беркут». Без попередження та узгодження із лікарями, екс-міністра готували вивезти із клініки назад у колонію.

У свою чергу Державна пенітенціарна служба заявила, що рішення про виписку Луценка  з клініки ухвалили лікарі, а його лікування продовжиться у колонії.

23 січня Луценка прооперували у столичній клініці «Оберіг».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.