НОВИНИ

У Кабміні стверджують, що виплатили Луценку 15 тисяч євро за рішенням Євросуду

Держказначейство виплатило екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку матеріальну компенсацію у розмірі 15 тисяч євро за рішенням Європейського суду з прав людини. Про це заявив уповноважений уряду у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький.

"У відповідності з інформацією, яку нам надала Державна виконавча служба, казначейство здійснило платіж 25 січня", - сказав Кульчицький,  передає ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, реквізити, необхідні для здійснення платежу, були надані тільки 9 січня.

 Відповідаючи на питання, чи в повному обсязі зроблена проплата, Кульчицький сказав: "У відповідності з інформацією, так". 

Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення про незаконність арешту Луценка - він був проведений з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Євросуд визнав порушення ст. 18, яка визначає політичну складову переслідування. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації морального збитку.

Заява Луценка до Європейського суду була подана у січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи.

Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка і заперечував будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.