У містах України відбулися поминальні заходи, присвячені загиблим під час сутичок 18-20 лютого.
Цими днями минає 40 днів відтоді, як у Києві було вбито понад сто людей. Українці назвали їх Небесною Сотнею. Більшість із них були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Причому снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту.
У Запоріжжі в небо над площею випустили голубів, вшановуючи героїв.
Також жалобні акції відбулися у Харкові, Сумах, Дніпропетровську, Івано-Франківську та інших містах.
Крім того, в аеропортах Києва, Львова, Донецька, Одеси, Дніпропетровська та Харкова на честь Небесної Сотні музиканти провели флеш-моб "Спільне повітря" і зіграли «Оду до радості» Людвіга Бетховена – мелодію, яка є гімном ЄС.
Нагадаємо, що 18-20 лютого за даними МОЗ загинуло 103 людини, більше тисячі людей перебувають у лікарнях із травмами різної тяжкості. Також 155 людей вважаються зниклими безвісти.
Міністерство закордонних справ України запропонувало російській стороні звернути увагу на "катастрофічний стан і повне безправ’я власних національних меншин, в тому числі української, перш, ніж диктувати свої ультимативні умови суверенній і незалежній державі".
Про це йдеться у коментарі Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо висловлювань міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова.
"Повчальний та ультимативний тон цих заяв свідчить про те, що як справжньому агресору Росії зовсім не потрібно жодного врегулювання. Під дулами своїх автоматів цей агресор вимагає тільки одного – повної капітуляції України, її розколу і знищення української державності", – йдеться у коментарі.
"Чому б Росії не наповнити федералізм, який, до речі, зафіксований в офіційній назві держави, реальним, а не лише декларативним змістом? Чому б не дати більше повноважень національним суб’єктам федерації, розвиток який придушується сьогодні так само жорстко, як придушувався і в царські, і в радянські часи? Чому б не запровадити інші, крім російської, державні мови, в тому числі українську – мову мільйонів громадян Росії?", – запитують у МЗС України.
"Розуміємо, що ці запитання – риторичні. Навіть сама думка про них в сьогоднішній Росії буде жорстко придушена, а в разі спроби її реалізації – такі дії, як це було на Північному Кавказі, будуть втоплені в крові", – зазначається у коментарі.
"Не потрібно повчати інших. Почніть краще наводити порядок у власній державі. У вас же так багато проблем", – підсумували у МЗС.
На подібні думки українських дипломатів наштовхнув коментар міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова. На його думку, Москва пропонує спільно з США та ЄС сформулювати загальні заклики до Києва з метою ініціації загальнонаціонального діалогу, підсумком якого стане нова Конституція, яка "гарантуватиме федеративний устрій України".
Лавров повідомив, що до такого діалогу пропонується залучити всі без винятку політичні сили, але "звісно, не озброєних радикалів".
За словами Лаврова, підсумком цих переговорів має стати нова Конституція України, що "гарантуватиме федеративний устрій, підтвердить і закріпить позаблоковий устрій, що забезпечує права всіх, хто живе в Україні".
Очільник МЗС РФ підкреслив, що необхідно зробити так, щоб кожен регіон України мав можливість безпосередньо вибирати своє керівництво, законодавчу владу і губернаторів.
Тим часом, капітан 2 рангу В’ячеслав Дем’яненко досі залишається в Севастополі в російському полоні. Про це повідомляється на офіційному порталі Міністерства оборони України.
"Російські військові без надання пояснень продовжують утримувати українського офіцера в ув’язненні в комендатурі Чорноморського флоту. Українські державні структури намагаються вести переговори з російським військовим командуванням з вимогою негайно випустити захопленого командира", – йдеться у повідомленні
Родичі викраденого офіцера звернулися в МЗС України з проханням розпочати роботу по звільненню Дем'яненка.
Рада безпеки ООН у понеділок, 31 березня, в десятий раз збереться обговорити ситуацію в Україні. Як повідомляє 5 канал, ініціаторами засідання виступили Україна і Литва.
"Зустріч буде відкритою. Брати участь в ній зможуть не тільки представники держав-членів Радбезу, а й неурядові організації та громадські діячі. Зокрема, на засідання запрошений лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв", – йдеться в повідомленні.
Як відомо, засідання Радбезу ООН з українського питання стане вже десятим з початку місяця.
У справі про вбивство трьох працівників Державтоінспекції під Києвом затримали уже 11 осіб. Про це повідомляє прес-служба МВС.
У відомстві нагадали, що 21 березня на брифінгу Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання організатора та одного з учасників нападу на пост ДАІ "Биківня", що під Києвом.
Як відомо, тоді загинули троє інспекторів Дорожньо-патрульної служби ДАІ: 38-річний старший лейтенант міліції Сергій Ригун, 36-річний старший прапорщик міліції Олександр Куліковський та 27-річний старший сержант міліції Ігор Мазур.
Працівники міліції затримали 25-річного мешканця міста Києва, який є неформальним лідером руху "Білий молот".
Трохи раніше був затриманий його спільник, 22-річний житель Сумської області.
"У затриманих вилучено речові докази, які свідчать про їхню безпосередню участь у нападі на працівників ДАІ", – стверджують в МВС.
Трохи згодом на Тернопільщині затримали групу з 9 осіб, у яких правоохоронці вилучили значну кількість зброї.
У одного з них працівники міліції виявили та вилучили пістолет Макарова, який, як було встановлено, є особистою табельною вогнепальною зброєю одного з інспекторів ДАІ, які загинули на посту ДАІ "Биківня".
Затриманих громадяни обґрунтовано підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. За скоєння подібного злочину передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.
"У той же час інформація, що сьогодні поширюється на деяких інтернет-сайтах та в соціальних мережах про те, що нібито до одного з підозрюваних по цій справі працівники міліції застосовували катування або побиття, не відповідає дійсності", – заявили в міліції.
"На думку слідства, подібні повідомлення є способом ухиляння підозрюваного від відповідальності та введення в оману громадської думки", – стверджує МВС.
Як відомо, 2 березня вночі у КП "Бровари" було скоєно вбивство трьох співробітників Державної автомобільної інспекції МВС України в Києві.
Злочинці впритул розстріляли з вогнепальної зброї інспекторів столичного полку Державної патрульної служби під час виконання ними службових обов'язків.