НОВИНИ

Лавров погрожує відповісти на націоналізацію Україною російського майна "ланцюговою реакцію"

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що націоналізація російської власності в Україні спричинить ланцюгову реакцію, від якої українська сторона не виграє. Ппро це Лавров заявив 20 березня, представляючи документи про анексію Криму Росією.

«Я думаю, що ні в чиїх інтересах починати цю тяганину. Власність «Газпрому» – це не державна власність, й інших наших господарюючих суб'єктів. Ця ініціатива може спричинити за собою достатньо складну ланцюгову реакцію, від якої українська сторона не виграє», - заявив Лавров.

При цьому він наголосив, що вилучення російської власності є неприйнятним.

«Коли відбувалося розлучення в рамках Радянського Союзу, вся власність, яка знаходилася на території держав, які оголосили свою незалежність, залишалася у них. Цей принцип застосовний, на мій погляд, до будь-якої ситуації, коли відповідно до міжнародного права і вільного волевиявлення населення конкретної території відбувається оголошення про незалежність. Створюється нова держава, яка потім вільно приєднується до іншої держави», - сказав Лавров.

За його словами, юристи повинні розглянути претензії України.

Як повідомлялось, також Лавров заявив, що вихід України з СНД суперечить «корінним інтересам народу» і є «пропагандистською антиросійською акцією».

Нагадаємо, 19 березня секретар РНБО Андрій Парубій повідомив, що Україна розпочинає процедуру виходу зі СНД. Відповідне рішення прийняла РНБО. А директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс заявив, що Україна припиняє головування у СНД.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна залишає за собою право «адекватно компенсувати збиток» за рахунок майна російської компанії РАО «Газпром», якщо вона спробує взяти під контроль родовища на шельфі Чорного моря, які перданні в розробку великим міжнародним компаніям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.