НОВИНИ

Лавров закликав США та ЄС "підштовхнути" Київ до федералізації

Москва пропонує спільно з США та ЄС сформулювати загальні заклики до Києва з метою ініціації загальнонаціонального діалогу, підсумком якого стане нова Конституція, яка "гарантуватиме федеративний устрій України". Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров в інтерв'ю програмі "Воскресное время".

Лавров повідомив, що до такого діалогу пропонується залучити всі без винятку політичні сили, але "звісно, не озброєних радикалів".

За словами Лаврова, підсумком цих переговорів має стати нова Конституція України, що "гарантуватиме федеративний устрій, підтвердить і закріпить позаблоковий устрій, що забезпечує права всіх, хто живе в Україні".

Очільник МЗС РФ підкреслив, що необхідно зробити так, щоб кожен регіон України мав можливість безпосередньо вибирати своє керівництво, законодавчу владу і губернаторів.

"Як показує практика, унітарна держава в Україні не працює. Після кожних виборів президента змінюється конституція - то її роблять пропрезидентською, то пропарламентскою, то проурядовою. Ця чехарда довго тривати не може", - наголосив Лавров.

Федералізація, на його думку, шлях до того, щоб кожен регіон відчував себе "комфортно, відчував, що його права забезпечені.

"Ми до цього готові з точки зору тих гарантій, які зовнішні гравці могли б дати українцям після проведення такого роду реформенних перетворень", - сказав дипломат.

Як повідомлялося, про ситуацію в Україні по телефону поговорили і президенти Росії і США Владімір Путін і Барак Обама. Після чого прес-служби керівників Росії та США надали протилежні звіти про підсумки бесіди.

Прес-служба Кремля повідомила, що в ході розмови Путін розповів Бараку Обамі про "розгул екстремістів" в Україні та "запропонував розглянути можливі кроки міжнародної спільноти щодо сприяння стабілізації обстановки". Натомість прес-служба Білого дому заявила, що Обама повідомив Путіну про те, що уряд України продовжує демонструвати підхід, спрямований на зниження напруженості, готується до демократичних виборів і конституційної реформи.

"Президент США наполягає на тому, що Росія повинна підтримувати цей процес і уникати подальших провокацій на зразок нарощування збройних сил на кордоні з Україною. Президент Обама підкреслив , що США продовжать підтримувати уряд України і народу України з метою деескалації . Глава Білого дому підкреслив , що поліпшення ситуації можливе лише за умови , що Росія відведе війська і не буде більше порушувати територіальну цілісність України", - зазначають американці.