Події 23 травня: МВС перевірить Щербаня-молодшого на причетність до вбивства; законом про мови ПР відволікає увагу громадян; Комітет Ради відмовився визначати дату виборів мера Києва

23 Травня 2012, 23:01

В МВС перевірятимуть Руслана Щербаня на причетність до вбивства. "Я читав повідомлення Геннадія Москаля. Звичайно, він політик і може такі припущення будь-які робити. І міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відповів, що будь-яка заява, навіть оце повідомлення Москаля у ЗМІ, буде перевірятися", – заявив керівник управління зв’язків з громадськістю МВС Володимир Поліщук.

Речник МВС розповів, що дійсно поблизу села Сидорово Слов’янського району Донецької області було знайдено труп 26-річного мешканця Донецька Дроздова.

"Там вісім чоловік приїхали на полювання. В результаті необережного, мабуть що, поводження зі зброєю було вбивство. Спершу було порушено кримінальну справу за 115 статтею, потім було перекваліфіковано за статтею "вбивство з необережності", – заявив Поліщук.

Як повідомлялося рініше, депутат ВР від фракції НУНС Геннадій Москаль вважає, що сина Євгена Щербаня примусили оприлюднити в ЗМІ заяву про причетність Юлії Тимошенко до вбивства його батька.

Незважаючи на продовження історії з Русланом Щербанем, найбільш резонансною впродовж 23 травня була тема "мовного питання". Нагадаємо, 24 травня Верховна Рада розглядатиме законопроект "Про засади державної мовної політики". Голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран у коментарі Тижню також висловив думку, що законопроект про мови має всі шанси бути ухваленим.

Експерти вважають документ таким, що значно розширює можливості функціонування російської мови в Україні за рахунок української. Резонанс, який напередодні розгляду цього законопроекту виник у суспільстві спікер Литвин уже встиг назвати політичною істерією. Натомість підкреслив, що виступає за те, аби в Україні залишалася одна державна мова – українська. 

Однак, зовсім нещодавно Володимир Литвин визнав, що законопроект Колесніченка-Ківалова де-факто вводить другу державну мову. Слід нагадати, що цей законопроект у вересні минулого року профільний комітет Ради духовності відхилив.

Окрім мовного питання, продовжується інша історія, кінця-краю якої наразі не видно. Політичні сили досі не можуть узгодити прийнятну для всіх дату виборів міського голови у Києві. Нещодавно "регіонали" озвучили три можливі дати проведення виборів мера Києва – влітку 2012, в червні 2013 року (разом з виборами Київради), або ж 2015 рік. Ще раніше спікер Литвин заявляв, що Рада визначить дату виборів мера Києва у травні

Тепер проговорити це питання дійшла черга і до профільного Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Однак, як наголосив голова комітету Олександр Омельченко, це питання лежить не в юридичній, а в політичній площині й запропонував фракціям самим визначитися з датою.