НОВИНИ

Литвин: законопроект регіоналів де-факто вводить другу державну мову

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що законопроект щодо мовних питань поки що у порядку денному на наступний пленарний тиждень не стоїть.

На цьому він наголосив в інтерв’ю «5-му каналу», відповідаючи на запитання щодо наполягання фракції Партії регіонів розглянути на цій сесії законопроект, авторами якого є Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.

Він зазначив, що мовне питання є «досить делікатне» і «воно завжди постає перед політичними кампаніями».

За словами Литвина, європейські експерти вважають, що даний законопроект «значно поліпшено, але водночас він веде до роз’єднання України, веде до того, що де-факто у нас буде друга державна мова, що українська мова втратить свій статус».

«Вони за те, щоб мови національних меншин в Україні були більш захищені в законодавчому плані і в практичному вимірі. Але водночас вони рекомендують не робити це за рахунок української мови», - сказав голова ВРУ.

Литвин зазначив, що в порядку денному «його поки що немає».

«І в проекті на наступний пленарний тиждень поки що пропозицій не було. Є політичні вимоги, це справді так, до практичного внесення справа не дійшла», - додав керівник парламенту.

Нагадаємо, регіонал Колесніченко переконує, що законопроект про засади державної мовної політики повною мірою відповідає Європейській хартії регіональних мов і не пропонує двомовності.

Як повідомлялося, у вересні минулого року парламентський комітет з питань культури і духовності відхилив законопроект про мови, внесений «регіоналами».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.