НОВИНИ

Профільний комітет Ради "зарубав" закон про мови від "регіоналів"

Парламентський комітет з питань культури і духовності відхилив законопроект про мови, внесений «регіоналами», який фактично запроваджує дві державні мови в Україні. Про це повідомив голова Комітету, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Володимир Яворівський, повідомили Тижню у прес-службі партії.

За його словами, Комітет також направив документ до всіх юридичних інстанцій для проведення експертизи на предмет відповідності ст. 10 Конституції України.

На думку Яворівського, внесений «регіоналами» до парламенту законопроект про мови - «це новий кумулятивний снаряд, який може вибухнути і рвати парламент ще більше, ніж сьогодні».

За його словами, даний законопроект повністю дублює попередній, також внесений членами Партії регіонів законопроект, щодо якого зроблено різко негативні експертні висновки як в Україні, так і за її межами.

Яворівський нагадав, що згідно з висновками експертів - від Міністерства юстиції до Інституту держави і права, - цей законопроект визнано таким, що суперечить Конституції. Таку думку також поділяє Венеціанська комісія, Рада Європи та Євросоюз.

«Цей новий законопроект закамуфльований, він нібито дещо інакший, в ньому начебто єдиною державною мовою є українська, але вноситься такий норматив, згідно з яким в разі якщо в певному регіоні є 10% національних меншин, то вводиться друга регіональна мова», - повідомив Яворівський.

Він також зазначив, що окрім росіян, в жодному регіоні країни не набереться 10% національних меншин.

Яворівський відзначив, що ухвалення цього законопроекту може призвести до того, що в половині регіонів України буде дві державні мови, і «це негативно позначиться на суверенності та соборності України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.