Події 23 березня: Порошенко став міністром; “афганці” звинуватили Королевську у брехні; Угорщина підтримала створення автономії на Закарпатті

23 Березня 2012, 23:04

Президент Віктор Янукович призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі. Порошенко пояснив, що рішення про роботу в нинішньому уряді далося йому нелегко. На посаді міністра Порошенко обіцяє добитися прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності, ефективності використання ресурсів.

В опозиції рішення Порошенка очолити Мінекономіки назвали помилкою.

У Державній пенітенціарній службі нарахували 50 відмов Тимошенко від медичних оглядів, інструментальних та лабораторних обстежень. Разом з тим лікар колонії відзначила зміни стану здоров’я Тимошенко в бік покращення з моменту огляду міжнародною медкомісією

Тим часом народні депутати фракції «БЮТ-Батьківщина» передали генпрокурору Віктору Пшонці сім заяв з приводу незаконного порушення кримінальних справ стосовно Тимошенко та виконання рішення Європейського суду щодо лікування її у стаціонарному медичному закладі.

Соратників віце-прем’єра, члена Партії регіонів продовжують призначати на високі пости. Сьогодні керівник кримської республіканської організації партії «Сильна Україна» Валерій Пальчук став заступником голови Ради міністрів Криму.

Лідер Всеукраїнської громадської організації воїнів-афганців «Ніхто, крім нас» Олександр Ковальов звинуватив лідера партії «Україна – Вперед!» Наталію Королевську у брехні і використанні символіки афганців без дозволу.

Угорщина підтримала створення автономії для українських угорців на Закарпатті, яку раніше національна громада зажадала виділити в окремий Притисянський адміністративний район. «Ми просто забезпечили свою підтримку цим ініціативам, і про жодний сепаратизм не йдеться», – запевнив угорський посол.

У Києві було скоєно жорстокий напад на шеф-редактора «Судово-юридичної газети» Святослава Пограничного. А на Львівщині зник головний редактор газети «Новини Прибужжя», що виходить у Червонограді.

Розслідування кримінальної справи про замовників умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе були об'єднані в одне провадження зі справою померлого колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Апеляційний суд Луганської області засудив 4 колишніх співробітників міліції до строків від 7 до 13 років позбавлення волі за фальсифікацію матеріалів кримінальної справи за обвинуваченням безробітного Юрія Вередюка в убивстві директора телекомпанії "ТОР" (Слов'янськ, Донецька область) Ігоря Александрова й подальше вбивство самого Вередюка.

Пастора "Посольства Божого" Сандея Аделаджу звинувачують у причетності до загибелі 5 осіб.

Освітня система України за два останні роки втратила 13 позицій, опустившись на 62 місце у рейтингу 139 країн світу.

Сьогодні у Києві стартував 9-й міжнародний кінофестиваль про права людини Docudays UA під девізом «Перемагай щодня!», який триватиме до 29 березня.

Крім того, міністри закордонних справ країн Європейського Союзу схвалили нові санкції проти Білорусі та Сирії. У відповідь в МЗС Білорусі заявили, що не хочуть бачити в Мінську відкликаних раніше послів країн ЄС, які підтримали санкції.

Позначки: