НОВИНИ

ЄС готує нові санкції проти Білорусі та Сирії

У Брюсселі міністри закордонних справ країн Європейського Союзу схвалили нові санкції проти Білорусі та Сирії, повідомляють зарубіжні інформагенції з посиланнями на джерела.

До переліку осіб, яким заборонений в'їзд в ЄС, а їхні активи в країнах Євросоюзу заморожені, додалося ще 12 громадян Білорусі. Тепер у «чорному списку ЄС» їх близько 230 осіб. Економічні санкції торкнуться також білоруських фірм.

 Аналогічний список щодо Сирії також доповнено 12 прізвищами. Серед них дружина президента країни Башара Асада – Асма та інші родичі глави держави.

 В обох випадках санкції поширюються на осіб і організації, яких в Євросоюзі вважають причетними до репресій проти політичних супротивників.

Офіційна заява очікується пізніше.

Нагадаємо, що обмежувальні заходи ЄС що до Білорусі включають візову заборону та заморожування активів більше ніж 200 осіб. Крім цього, заблоковані активи білоруських компаній та запроваджено ембарго на торгівлю озброєнням та іншими товарами, що можуть були використані для здійснення репресій.

18 березня Європейський Союз різко засудив владу Білорусі за приведення у виконання двох смертних вироків у справі про теракт в мінському метро в квітні 2011.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН прийняла заяву про мирні пропозиції щодо Сирії. У документі йшлось про можливі нові санкції проти режиму сирійського президента Башара Асада у випадку, якщо він не виконає план Кофі Аннана, який передбачає припинення вогню, початок політичного діалогу влади і опозиції і вільний доступ в країну для гуманітарних організацій.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.