Депутати прийняли в цілому два законопроекти N10042-10043, які повинні вирішити поточні проблеми земельного ринку. Перший з них дозволяє визначити межі адміністративно-територіальних одиниць без генеральних планів населених пунктів. Райради зможуть стверджувати кордону сіл і селищ без візи облрад.
Другий законопроект завершує процес розмежування земель державної та комунальної власності. Землями комунальної власності стануть всі ділянки в межах сіл, селищ і міст, крім тих, на яких розміщені держвласність і органи державної влади.
У ході розгляду поправок була прийнята норма, яка різко змінює всю земельну систему в Україні. Зокрема, сільські, селищні та міські ради, районні та обласні держадміністрації, а також АР Крим будуть позбавлені права розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення, що знаходиться на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсівотреб.
Прийняття цієї поправки дозволило створити Земельний банк, на який у квітні в держбюджет було закладено 120 млн грн, хоча в законодавстві досі немає механізму роботи такої установи.
Експерти впевнені, що таке регулювання земельних відносин дезорганізацію в процес, який і зараз не ідеальний.
Загалом на початку року уряд виділив на земельну реформу понад 300 млн гривень.
А Печерський райсуд Києва поновив розгляд кримінальної справи за обвинуваченням колишнього глави МВС Юрія Луценка в перевищенні службових повноважень при санкціонуванні стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.
13 червня суд допитав одного свідка – співробітника Департаменту кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ Євгена Трояна, який заявив, що вважає законним дозвіл Луценка стеження в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка стосовно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка.
На сьогоднішньому засіданні суддя відмовилася допитати заступника начальника відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими Генпрокуратури Сергія Точиліна .
Тим самим суд відхилив відповідне клопотання захисника Луценка Олексія Баганця.
Адвокат вимагав допитати Точиліна у зв'язку з тим, що цей представник Генпрокуратури, не будучи уповноваженим, проводив допит потерпілого в справі – водія колишнього заступника голови Служби безпеки України Володимира Сацюка Валентина Давиденка.
Втім свідок у справі Луценка, колишній заступник міністра внутрішніх справ-начальник Головного слідчого управління МВС Петро Коляда під час допиту зауважив, що колишній міністр міг піти на незаконне санкціонування продовження стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння Віктора Ющенка на догоду самому Ющенку, який тоді обіймав посаду президента.
Нагадаємо, суд виділив у січні в окреме провадження справу в обвинуваченні Луценка, а також 2 колишніх співробітників департаменту оперативної служби МВС Володимира Тарасенка й Олега Павленова в організації та веденні незаконного стеження в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка.
27 лютого Печерський райсуд засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна за перевищення службових повноважень при виділенні квартири, пенсії та нарахуванні стажу водієві Леоніду Приступлюку, а також при організації святкування Дня міліції в 2008-2009 роках.
16 травня Апеляційний суд Києва залишив чинним вирок екс-міністрові.
Відеоспостереження в палаті медичної частини Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» №5 Харкова, де проходить курс реабілітації екс-прем’єр Юлія Тимошенко, проводиться з метою попередження вчинення злочинів та отримання необхідної інформації про поведінку засудженої. Про це у відповідь на запит Тижня повідомив перший.
А тюремники нарешті повідомили навіщо встановили цілодобовий відеонагляд у лікарняній палаті Юлії Тимошенко. Тижню країни повідомив, що використання засобів відеоспостереження в палаті Тимошенко здійснюється «з метою попередження вчинення злочинів, порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання та отримання необхідної інформації про поведінку засудженої у приміщенні».
«Засоби відеоспостереження в палаті медичної чатсини ЦКЛ «Укрзалізниці» №5 Харкова, де проходить курс реабілітації Тимошенко, встановлені за рахунок використання наявного в Качанівській виправній колонії (№54) обладнання», – сказано у відповіді заступника голови Державної пенітенціарної служи України Сергій Сидоренко на запит Тижня.
У пенітенціарній службі зазначили, що під час відвідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко лікарями відеозйомка у її палаті переривається – «відеокамери на цей час занавішуються». Разом з тим, «у приміщеннях лікарні, де Тимошенко проводятьс медичні процедури, ніяких відеокамер (у тому числі і прихованих) не встановлювалось та, відповідно, відеоспостереження не ведеться».
Тимошенко перевезли з Качанівської колонії в ЦКЛ «Укрзалізниці» в Харкові 9 травня.
Бвльше того, тюремники хваляться, що останнім часом активно знімають «тюремне кіно».
«На даний час в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДПтСУ експлуатується 5090 відеокамер, у тому числі 84 – в медичних частинах і лікарняних палатах, 1346 – в інших приміщеннях», – повідомили у пенітенціарній службі.
За даними відомства, «лише за 2011 рік в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах впроваджено 242 системи відеореєстрації (протягом 2007-2010 років впроваджено лише 7 систем), 1183 відеокамери (протягом 2007-2010 років – 224 відеокамери)».
А в той час, коли тюремникам не дає спокою слава відомих кінодокументалістів, закордонні експерти вважають, що український уряд сьогодні проводить самозгубну політику, яка віддаляє його від об’єднаної Європи й перспективи підписання асоціації про зону вільної торгівлі з ЄС.
За словами провідного американського спеціаліста із зовнішньої політики, котрий регулярно бере участь у підготовці звітів із міжнародної політики для Конгресу США, Януш Бугайські, українська влада не надто прагне і в обійми Росії.
«Однак ваша влада, схоже, прагне не надто зближуватися з Росією, усвідомлюючи, що це може загрожувати державі перетворенням на провінцію Москви, а їй самій – на периферійних авторитетів», – відзначив Бугайські.
На його думку, будь-який союз із Кремлем означатиме втрату національного суверенітету, що, своєю чергою, призведе до суттєвого зменшення політичної і втрати економічної ваги української еліти.
А Віктор Янукович зробив подарунок підприємцям-спрощенцям. Президент підписав закон, про введення мораторію на застосування штрафних санкцій до платників єдиного податку за порушення, допущені в період з 1 січня по 31 грудня 2012 року при заповненні податкових декларацій, а також при порушенні порядку розрахунку податкових зобов'язань.
Крім того, закон передбачає введення мораторію на застосування адміністративних стягнень до платників єдиного податку у вигляді штрафу за неправильне заповнення в період з 1 січня по 31 грудня 2012 року книги обліку доходів і книги обліку доходів і видатків.
Також передбачається вдосконалення низки норм Податкового кодексу, зокрема спрощення процедур взяття на облік платників податків, поліпшення адміністрування податків і зборів, запобігання конфлікту інтересів платників податків і контролюючих органів