Події 21 червня: пом’якшений вирок екс-урядовцю Тимошенко; скандал із “жартами” польських журналістів про українок; “замах” на донецького губернатора

21 Червня 2012, 23:56

Апеляційний суд Києва пом'якшив вирок колишньому міністрові охорони навколишнього природного середовища Георгію Філіпчуку, замінивши призначене йому покарання у вигляді 3 років реального позбавлення волі на 2 роки в'язниці умовно.

Об’єднана опозиція проголосила принципи, на яких формуватиме партійний список та список кандидатів-мажоритарників. Зокрема, пообіцяли формувати виборчий список у відкритому режимі і не брати до себе тушок.

Президент Віктор Янукович продовжує в інтерв'ю іноземним ЗМІ коментувати справу Тимошенко. Він знову поспівчував їй і пообіцяв спробувати знайти гуманне рішення в питанні про її помилування. При цьому він заявив, що у світі немає політика, причетного до такої кількості кримінальних справ, як Тимошенко.

Відповідь "Батьківщини" не забарилася. У партії Тимошенко заявили, що Янукович має відповідати за неправду, яку він поширює в іноземних ЗМІ, у суді і зазначили, що в жодній країні світу немає двічі судимого президента.

Між тим захист Тимошенко впевнений у виправдувальному вироку екс-прем'єру з "газової" справи, що дасть можливість не вдаватися до питання про помилування.

Сама Тимошенко закликала європейських політиків посприяти швидкому розгляду касації у "газовій" справі.

Пенітенціарна служба дозволила 24 червня відвідати Тимошенко екс-президенту Європарламенту Пету Коксу й екс-президенту Польщі Олександру Кваснєвському.

Верховна Рада сьогодні зняла з розгляду законопроект, яким пропонувалося зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їх частин, визначених Нацкомісією з питань захисту суспільної моралі еротичними. Також депутати сьогодні відклали розгляд закону про податок на розкіш.

Дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій оскаржив у Вищому адмінсуді результати голосування за скандальний мовний законопроект Ківалова-Колесніченка, ухвалений у першому читанні.

За даними Мінфіну, у разі прийняття в цілому цього мовного законопроекту видатки на його виконання становитимуть від 12 до 17 мільярдів гривень на рік. Тим часом Колесніченко сьогодні заявив, що Партія регіонів наполягатиме на включення до нової редакції Конституції положення про двомовність в країні.

Міністерство закордонних справ України вимагає вибачень від ведучих польської радіостанції Eska Rock Міхала Фігурського і Якуба (Куби) Воєвудського за їхні образливі висловлювання про українок.

Низка неурядових польських та українських організацій у Польщі вже передала до прокуратури матеріали про порушення журналістами законодавства, котре забороняє ксенофобські висловлювання, та передбачає за такі вчинки позбавлення волі до трьох років.

Журналіст Максим Касьянов, затриманий напередодні у Донецьку при спробі знімати на мобільний телефон в'їзд кортежу губернатора, після перебування у райвідділку міліції письмово відмовився від послуг адвоката і дав щиросерде зізнання в спробі замаху на губернатора Донецької області Андрія Шишацького.

Сам Шишацький не сприймає всерйоз версію про замах на нього і вважає інцидент із затриманням журналіста провокацією.  За цю справу взялася обласна прокуратура.

Міліція сьогодні порушила кримінальну справу проти особи, причетної до вбивства журналіста харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва, який зник у серпні 2010 року.

Міноборони Росії розрахувалося з Міноборони України за використання полігону злітно-посадкових систем "Нитка", розташованого в Криму. Вперше, починаючи з 2006 року, оплату здійснено грошовими коштами.

А Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, на засіданні 21 червня прийняла рішення про підвищення граничних тарифів на користування основним телефонним апаратом у містах для населення і бюджетних абонентів на 10%.

Позначки: