НОВИНИ

Рада зняла з розгляду скандальний закон про захист суспільної моралі

Верховна Рада зняла з розгляду законопроект №7132, яким пропонувалося зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їх частин, визначених Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі еротичними.

За відповідний проект постанови №7132/П1 проголосували 233 депутата при мінімально необхідних 226.

На думку комітету Ради з питань свободи слова й інформації, цей законопроект "Про внесення змін до закону України "Про захист суспільної моралі" є цензурно направленим і тому комітет рекомендував зняти його з розгляду як документ, що не відповідає сучасній світовій практиці й міжнародним стандартам.

Також комітет вважає, що законодавча ініціатива є помилковою у зв'язку з тим, що в прагненні захистити мораль, законопроект створює умови для тиску на ЗМІ, впровадження цензури, обмежує конституційне право громадян на свободу слова й інформації, створює нові можливості для корупції й збільшує витрати державного бюджету.

Нагадаємо, цей закон Рада ухвалила у першому читанні 18 жовтня 2011 року. 

Організація «Репортери без кордонів» тоді висловила  занепокоєна ухваленням в першому читанні цого законопроекту, оскільки вважає, що він порушує Європейську конвенцію про права людини.

Проти ухвалення цього проекту закону виступили і провідні українські медіа-групи.

Заступник голови Ради Микола Томенко виключав прийняття парламентом закону про суспільну мораль у разі вмісту в ньому положень, що передбачають можливість заборони діяльності засобів масової інформації без рішення суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.