Події 20 липня: заява Freedom House щодо побиття журналістів на Майдані, демонтаж паркану на Десятинці у Києві

21 Липня 2013, 00:58

Міжнародна організація Freedom House закликали українську владу провести повне розслідування заяв про побиття журналістів "5 каналу" міліцією під час розгону акції на Майдані Незалежності. Також організація закликає уряд поважати права громадян на свободу слова та зібрань. Зазначається також, що оскільки Україна очолює ОБСЄ цього року та прагне тісніших відносин з ЄС і США, то захист журналістів та забезпечення фундаментальних свобод повинні знаходитися під пильною увагою.

Донька екс-прем'єра Євгенія Тимошенко біля ЦКБ №5 після закінчення довгострокового побачення з матір'ю заявила, що політик не отримувала жодних офіційних пропозицій від влади стосовно подальшого лікування.

Врадіївські протестувальники продовжили акцію протесту на Майдані Незалежності у Києві попри заборону суду.

У суботу о 8 годині ранку декілька десятків киян зайняли територію будівництва на Десятинному провулку 3-5, розпочали демонтаж паркану і ліквідацію незаконного підкопу під сусідні будинки.

Активісти заявили, що в історичній частині фірма «Інтергал-Буд», пов'язана з депутатом фракції Партії регіонів Володимиром Зубиком, споруджує так звані господарські будівлі. Будівництво відбувається на підмурках палацу Володимира, без належних археологічних досліджень.

Згодом на Десятинний провулок прибули кілька десятків молодиків характерної зовнішності.  За словами активістки, дії хлопців говорили самі за себе: вони намагались перешкодити киянам.

20 липня під час любительського веломарафону "Боярка 24", що стартував у місті Боярка під Києвом, загинув 51-річний учасник.

Одеський міжнародний кінофестиваль назвав переможців. Гран-прі ОМКФ отримав фільм "Географ глобус пропив" російського режисера Алєксандра Вєлєдінского. Цей фільм також відзначило журі. Також нагороди отримали  фільм "Ланчбокс" Рітеш Батра, фільм  "У цвіту" режисерів Нани Еквтімівшілі і Симона Гросса,  фільм  "Параджанов" Олени Фетісової і Сержа Аведікяна.

У Москві порушили дві кримінальні справи щодо невстановлених активістів, які здійснили правопорушення під час акції на підтримку опозиційного блогера, кандидата в мери столиці Алєксєя Навального.

Навального, який прихав до Москви з Кірова, оплесками  зустріли соратники та  прихильники. Біля вокзалу чергували  30 автомобілів з поліцейськими

Позначки: