НОВИНИ

Freedom House знову закликає українську владу поважати права людини на свободу слова

Міжнародна організація Freedom House закликає українську владу провести повне розслідування заяв про побиття журналістів "5 каналу" міліцією під час розгону акції на Майдані Незалежності. Про це йдеться в заяві організації.

Міжнародна організація Freedom House закликає український уряд провести повне розслідування заяв про побиття журналістів "5 каналу" міліцією під час розгону акції на майдані Незалежності.

«Дмитро Демішев та Андрій Ковальов з «5-го каналу» були побиті і близько 10 демонстрантів були затримані в ході очищення спецпідрозділом міліції «Беркут» майдану Незалежності в центрі Києва», – йдеться в заяві.

Також організація закликає уряд поважати права громадян на свободу слова та зібрань.

Freedom House нагадує, що в травні цього року група молодиків побила журналістів Ольгу Сніцарчук і Влада Соделя, і міліція при цьому не втручалася. Влада стала розслідувати цю справу лише після протестів щодо її бездіяльності з боку медіа та громадськості.

Зазначається також, що оскільки Україна очолює ОБСЄ цього року та прагне тісніших відносин з ЄС і США, то захист журналістів та забезпечення фундаментальних свобод повинні знаходитися під пильною увагою.

Як повідомлялось, 19 липня начальник ГУ МВС України в Києві Валерій Коряк заявив, що йому невідомі факти застосування міліцією сили до журналістів та протестувальників. Також Коряк запевняв, що міліція діяла згідно з всіма вимогами внутрішніх інструкцій і розпоряджень без жодних порушень. Також він порадив журналістам не зловживати терпінням міліції і не наближатися до неї коли вона розганяє акції протесту.

Нагадаємо, у ніч на 19 липня спецпідрозіл "Беркут" розігнав мітинг на Майдані Незалежності. Під час розгону мітингу міліція затримала 9 учасників акції, один із учасників протесту потрапив до лікарні. Під час тисняви також постраждали журналісти "5 каналу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.