Події 19 вересня: суд забов’язав Кабмін виплатити Росії 3,1 млрд гривень боргу, засідання робочої групи через законопроект про наклеп та продовження скандалу з пророком Мухаммедом

20 Вересня 2012, 00:49

Господарський суд Києва зобов'язав Кабінет Міністрів України виплатити Міністерству оборони Росії 3,113 млрд гривень боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України". Сума стягнених коштів у гривні розрахована виходячи з курсу долара на день початку розгляду позову (у доларах вона становить 389,4 млн доларів). Водночас в інших позовних вимогах Міністерству оборони Російської Федерації відмовили.

Так, суд відмовився стягнути 15 млн доларів неустойки у зв'язку з тим, що їх стягнення вимагало Центральне управління матеріальних ресурсів Міноборони, яке не було учасником процесу.

Суд дійшов висновку, що лист від 1996 року тодішнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка до уряду Росії про врегулювання питання поставок російського газу в Україну є офіційними гарантіями уряду України поставок матеріально-технічних ресурсів ЄЕСУ в рахунок погашення заборгованості за поставлений газ. На думку суду, український прем'єр був уповноважений надавати подібні гарантії одноосібно. Також суд установив, що строки позовної давності на момент подачі позову не минули.

Рішення суду набирає чинності у разі, якщо не буде подана апеляційна скарга.

Євгенія Тимошенко заявляє, що влада почала дезінформаційну кампанію в соціальних мережах. Також донька екс-прем'єра додала, що вона не має сторінок у соціальних мережах та не реєструвала жодного акаунту. Євгенія Тимошенко також повідомила, що її представники вже звернулися до представництв соціальних мереж з проханням закрити сторінки, до яких вона не має жодного відношення.

Дану заяву опублікували після того, як в одній з соціальних мереж від імені Євгенії Тимошенко з'явилася інформація, що екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко почала самостійно пересуватися.

Прес-секретар президента України Дарія Чепак 19 вересня ініціювала позачергове засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів для обговорення та внесення пропозицій щодо законопроекту про встановлення кримінальної відповідальності за наклеп та образу. У засіданні взяли участь народні депутати (представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, автор законопроекту Віталій Журавський) та журналісти. Представники ЗМІ вимагали зняти документ з розгляду у Верховній Раді.

Водночас автор законопроекту, народний депутат від Партії регіонів Віталій Журавський заявив присутнім, що даним законопроектом нагався захистити результати майбутніх виборів.

Представник президента в парламенті, народний депутат Юрій Мірошниченко, своєю чергою, заявив, що президент України не надавав жодних вказівок щодо підготовки подібного законопроекту.

Тим часом, Депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий стверджує, що в законопроекті про наклеп до ухвалення в цілому буде змінено норми про покарання. Зі схожою заявою виступив і глова Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов.

19 вересня Голова Верховного суду Петро Пилипчук написав заяву про відставку, у зв’язку з досягненням пенсійного віку. У прес-службі підтвердили дану інформацію і зазначили, що заяву розглядатимуть 25 вересня.

Як відомо, Пилипчуку 13 жовтня виповниться 65 років і він досягне граничного віку перебування на посаді судді. За інформацією ЗМІ, після нього Верховний суд може очолити нинішній глава Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко.

Уранці 19 вересня в Києві на стоянці біля власного автомобіля невідомі обстріляли віце-президента Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників (ВААП) Володимира Вакуленка. Невідомі зробили три постріли з вогнепальної зброї, в результаті чого Вакуленко одержав поранення в ноги. Постраждалого доставили до лікарні і прооперували. Віце-президент ВААП пов'язує напад із громадською діяльністю, зокрема з боротьбою з нелегальними перевізниками. За інформацією ВААП, за фактом нападу порушено кримінальну справу за статтею "хуліганство".

Та 19 вересня французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo опублікував в номері карикатури на пророка Мухаммеда. Згодом сайт видання атакували хакери. Водночас в Єгипті декілька десятків єгиптян влаштували пікет біля посольства Франції у Каїрі проти публікації в Charlie Hebdo карикатур на пророка Мухаммеда. Протестувальники вважали, що карикатури "розпалюють міжконфесійну ворожнечу та провокують нові заворушення". Також повідомляється, що Франція тимчасово закрила французькі школи та культурні центри у Єгипті.

Позначки: