НОВИНИ

Суд забов'язав Кабмін виплатити Росії 3,1 млрд гривень боргу ЄЕСУ

Господарський суд Києва зобов'язав Кабінет Міністрів України виплатити Міністерству оборони Росії 3,113 млрд гривень боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України".Таке рішення на засіданні оголосив суддя Анатолій Івченко.

"Позов задовольнити частково. Позовну вимогу Міністерства оборони Російської Федерації до Кабінету Міністрів України, Державної казначейської служби в частині стягнення 3 млрд 113 млн 53 тис. 506 гривень 25 коп задовольнити, в інших позовних вимогах відмовити", - сказав суддя.

Сума стягнених коштів у гривні розрахована виходячи з курсу долара на день початку розгляду позову (у доларах вона становить 389,4 млн доларів).

Суд відмовився стягнути 15 млн доларів неустойки у зв'язку з тим, що їх стягнення вимагало Центральне управління матеріальних ресурсів Міноборони, яке не було учасником процесу.

"Стягнути з держбюджету України шляхом беззаперечного списання державною казначейською службою України з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання рішення суду, на користь Міноборони РФ заборгованість 3 млрд 113 млн 53 тис 506 гривень 26 копійок. А також судовий збір в сумі 61 тис 862 грн 74 копійки", - зачитав рішення суддя Анатолій Івченко.

Суд дійшов висновку, що лист від 1996 року тодішнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка до уряду Росії про врегулювання питання поставок російського газу в Україну є офіційними гарантіями уряду України поставок матеріально-технічних ресурсів ЄЕСУ в рахунок погашення заборгованості за поставлений газ.

На думку суду, український прем'єр був уповноважений надавати подібні гарантії одноосібно.

Також суд установив, що строки позовної давності на момент подачі позову не минули.

Суддя підкреслив, що рішення суду набирає чинності у разі, якщо не буде подана апеляційна скарга. У разі ж розгляду такої скарги та підтвердження цього рішення суду, воно вступає в силу після рішення апеляційної інстанції.

Нагадаємо, Міноборони Росії у суді вимагало стягнути з Кабінету міністрів України 3 мільярди 239 мільйонів гривень боргів ЄЕСУ.

Під час судового засідання 12 вересня під час судового засідання представник Кабміну Андрій Богдан просив суд відхилити позов Міністерства оборони Російської Федерації про виплату $402,5 млн боргу корпорації ЄЕСУ, оскільки державних гарантій за цим боргом не існує.    

Об’єднана опозиція «Батьківщина» вважає, що розкручування теми боргів ЄЕСУ перед Міноборони Росії є спробою влади очорнити ім’я Юлії Тимошенко. В опозиції також нагадують про лист міністра юстиції України Олександра Лавриновича, у якому йшлося про те, що у Мінфіні немає ніякої інформації, яка б засвідчувала надання державних гарантій за зобов’язаннями корпорації ЄЕСУ.

Нагадаємо також, що у жовтні 2011 року СБУ порушила кримінальну справу проти Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.