НОВИНИ

Французький сатиричний журнал опублікував карикатури на пророка Мухаммеда

Французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo опублікував в номері, який з'явиться на прилавках в середу, 19 вересня, карикатури на пророка Мухаммеда, повідомляють французькі ЗМІ.

На обкладинці газети зображений мусульманин в інвалідному кріслі, яке везе іудей. Інвалід вимовляє фразу «Нічого смішного». Ілюстрація має заголовок «Недоторкані 2» і є пародією на популярний у Франції фільм «Недоторкані» режисерів Еріка Толедано і Олів'є Накаш про інваліда-аристократа і його темношкірого помічника. 

Зображення всередині газети більш зухвалі. За даними ЗМІ, на деяких з них пророк Мухаммед зображений оголеним.

Головний редактор видання Стефан Шарбонье (псевдонім Шарб) заявив в ефірі телеканалуiTele, що карикатури «шокують тих, хто захоче бути враженим, читаючи газету, яку вони ніколи не читають».

«Наші читачі могли побачити Мухаммеда в кріслі-каталці вже 20 років тому, ще задовго до знаменитих карикатур. Потім ці малюнки використовують екстремісти, тому що їм потрібно щось використовувати. Якщо прибрати зображення Магомета, тому що це когось шокує, потім заборонять зображати людей, тварин, нам нічого буде зображувати, ми будемо випускати газету з 16 порожніх сторінок», - сказав главред.

Після інформації про публікацію газети прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро випустив комюніке, оголосивши, що «в нинішньому контексті засуджує будь-які зловживання», і закликав усіх до «розсудливості та відповідальності». При цьому глава уряду не назвав в комюніке Charlie Hebdo.

Карикатури опубліковані на тлі бурхливих по всьому світу заворушень, викликаних розміщенням в інтернеті скандального фільму «Невинність мусульман», знятого в США. У минулу суботу антиамериканські акції дійшли до Франції - декілька сотень мусульман влаштували несанкціоновану маніфестацію недалеко від посольства США, розташованого в декількох сотнях метрів від Єлисейського палацу в одному із кварталів столиці, що завжди під охороною. Пізніше в соціальних мережах з'явилися заклики організувати в суботу нові акції протесту проти "невинним мусульман", запит на проведення маніфестації навіть вступив до префектури поліції Парижа.

Глава МВС Франції Мануель Вальс вже заявив, що подібна акція із закликами до ненависті не повториться.

Художник-карикатурист Курт Вестергаард в 2005 році зобразив карикатуру пророка Мухаммеда. Вони були опубліковані в данській газеті Jyllands Posten, а потім передруковані низкою інших європейських видань, і викликали невдоволення мусульман у всьому світі. Поява цих карикатур викликала міжнародний скандал. Головний редактор газети France Soir, що також опублікувала їх, був звільнений.

У декількох мусульманських країнах посольства Данії піддалися нападам. У конфліктах, пов'язаних з публікацією карикатур, загинули, щонайменше, 50 осіб. У самій Данії з моменту виходу карикатур було попереджено кілька терактів. На самого автора малюнків робили замах не один раз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.