Події 16 листопада: перенесення розгляду євроінтеграційних законопроектів у Раді та інавгурація президента Таджикистану

17 Листопада 2013, 00:28

Народний депутат з фракції «Батьківщина» Анатолій Гриценко повідомив, що у графіку пленарних засідань на 19-22 листопада розгляд двох євроінтеграційних законопроектів перенесли з 19 на 21 листопада. Зокрема, відкладено розгляд проекту закону про  прокуратуру та про зміни виборчого законодавства.  Очікувалось, що місія Європарламенту прибуде в Україну  19 листопада  для того, щоб бути присутньою  в Раді при ухваленні необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроектів.

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив у інтерв'ю ВВС, що позитивна відповідь ЄС щодо підписання угоди про асоціацію з Україною залежить від дій української влади.  

В той же час міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле закликав офіційний Київ надати екс-прем'єру  Тимошенко можливість виїхати з країни.  "Час для розумного рішення проблеми Юлії Тимошенко поки є, але його залишається все менше", – заявив глава МЗС ФРН німецькій газеті Bild.

Партія «Батьківщина» оприлюднила заяву екс-прем’єра Юлії Тимошенко, в якій вона ствердила, що  не хворіє на грип та не відмовлялась від зустрічі з соратниками Арсенієм Яценюком, Юрієм та Іриною Луценками та європарламентарем Яцеком Саріуш-Вольським

«Тюремники за дорученням Януковича навмисно зірвали мої побачення. У зв’язку з цим я написала та відправила до Харківської обласної прокуратури заяву про злочин, який скоїв начальник Качанівської колонії   Колпащіков», – заявила Тимошенко, раніше вказавши, що «Янукович не дарма відзначив його державною нагородою, бо він за дорученням Януковича дійсно готовий на будь-який обман чи аморальний вчинок».

Стало відомо, що президент Азербайджану Ільхам Алієв прибуде в Україну та зустрінеться з Віктор Януковичем 18  листопада.

У Болгарії в Софії відбулась акція на підтримку дій уряду країни, а в Пловдиві – мітинг проти влади.

 У Таджикистані відбулась  церемонія інавгурації Емомалі Рахмона, обраного в четвертий раз поспіль президентом країни.

На Мальдівах 16 листопада відбувся  другий тур президентських виборів.

Організації об'єднаних націй заявила, що понад 13 млн  осіб постраждали від тайфуну "Хаян" на Філіппінах, серед них 5 млн дітей.

Державний департамент США оприлюднив заяву з нагоди четвертої річниці з дня смерті юриста Сєргєя Маґнітского, в якій закликав Росію притягнути до відповідальності винних у   смерті.

Позначки: