НОВИНИ

США закликають Росію покарати винних у смерті Маґнітского

США продовжують закликати Росію притягнути до відповідальності винних у смерті юриста Сєргєя Маґнітского. Про це йдеться в заяві речника Державного департаменту США Джен Псакі, поширеній зв'язку з четвертою річницею з дня смерті Маґнітского.

Речник Держдепу США  підкреслила, що американська влада "шанує пам'ять  Сєргєя Маґнітского, який помер 16 листопада 2009 року в московському СІЗО після того, як виступив із звинуваченнями в корупції на адресу посадових осіб Росії".

"Незважаючи на широко поширені, достовірні свідчення порушень кримінального характеру, що призвели до смерті Магнітского, російська влада не притягнула винних до відповідальності. Натомість російський суд за підсумками посмертного процесу  визнав Магнітського винним у кримінальній справі", - йдеться в заяві.

Як зазначила Псакі,  США "продовжують закликати до притягнення до відповідальності тих, хто винен у несправедливому арешті Магнітського  та його загибелі".

 "І ми продовжимо в повній мірі підтримувати зусилля тих в Росії, хто домагається притягнення таких осіб до відповідальності, в тому числі за допомогою імплементації "Акта про верховенство закону і підзвітності імені Сергія Маґнітського" , - підкреслила речник держдепартаменту США.

Як відомо,  Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття їм великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Він помер в СІЗО в Москві  16 листопада 2009 року. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.

На початку 2013 року  слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Згодом влада США оприлюднили список з 18 осіб, серед них слідчі та судді, до яких застосували санкції, згідно з "законом Магнітского"  Офіційних осіб високого рангу серед них не було.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.