Екс-губернатор Харківської області Арсен Аваков має намір брати участь у парламентських виборах. Про це він заявив у телефонному коментарі телеканалу ТВі. Політик зазначив, що не бачить жодних перепон для балотування на вибори у складі того ж партійного списку оскільки, за словами політика, він є громадянином України, не має політичного притулку і наразі перебуває за кордоном у відрядженні.
Українська компанія Varamar спростовує інформацію про затримання українського судна Atlantic Cruiser, яке нібито перевозило зброю для сирійської урядової армії. За словами виконавчого директора компанії-фрахтувальника Олександра Варваренка, незаконного вантажу на борту судна не було і корабель взагалі не затримували. Варваренко повідомив, що на даний момент судно перебуває у відкритих водах і чекає вказівок від судновласника, або фрахтувальника.
Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Відтак, згідно прийнятих раніше Верховною Радою змін до бюджету, видатки на 2012 рік буде збільшено на 33,346 млрд гривень. При цьому граничний дефіцит держбюджету залишили незмінним – на рівні 25,129 млрд гривень. Збільшити доходи держбюджету планують за рахунок економічного зростання й детінізації економіки (21 млрд гривень), премії за підписання угод про розподіл продукції (6 млрд гривень) і т.д. На виконання соціальних ініціатив президента Віктора Януковича буде спрямовано 18,2 млрд гривень додаткових надходжень.
Рада директорів Світового банку обрала собі нового президента. Ним став американець Джим Йонґ Кім, за освітою фахівець із медицини (зокрема, туберкульозу) і соціальної медицини, випускник Гарварду. Він отримав підтримку країн Західної Європи, Японії, Канади і низки ринкових економік, що розвиваються, зокрема, й Росії. Водночас, окремі кандидати виступили з критикою в бік нового президента. Зокрема, економіст із Нігерії Нґозі Оконджо-Івеала заявила, що призначення на посаду президента в організації вирішує політика, а не заслуги. Цю думку підтримують окремі ЗМІ, констатуючи, що за традицією, Світовий банк очолюють американці, а Міжнародний Валютний Фонд – європейці.
Та в понеділок, 16 квітня, Європейський суд з прав людини дійшов висновку, що масовий розстріл поляків у Радянському Союзі 1940 року є військовим злочином. Водночас суд відмовився оцінювати ефективність розслідування російською владою так званої «катинської справи».
Раніше до суду звернулися 15 громадян Польщі – родичі розстріляних. У своїй скарзі вони посилалися на порушення Росією статті про право на життя Європейської конвенції про захист прав людини, оскільки російська влада не провела ефективного розслідування загибелі їх родичів.
Наразі польська сторона має намір оскаржити рішення суду в Страсбурзі.