НОВИНИ

Новим президентом Світового банку став кандидат від США

Рада директорів Світового банку обрала наступним президентом Світового банку американця Джима Йонґ Кіма.

52-річний Джим Йонґ Кім, за освітою фахівець із медицини (зокрема, туберкульозу) і соціальної медицини, випускник Гарварду, отримав підтримку країн Західної Європи, Японії, Канади і низки ринкових економік, що розвиваються, зокрема, й Росії.

 Інший кандидат, всесвітньо відома економіст із Нігерії Нґозі Оконджо-Івеала, яка вже працювала у Світовому банку, зокрема, одним із директорів-розпорядників, іще до голосування заявила, що переможе американець, бо, за її словами, призначення на посаду президента в організації вирішує політика, а не заслуги.

Нагадаємо, 16 лютого цього року парезидент Світового банку Роберт Зеллік заявив, що піде у відставку після закінчення п'ятирічного терміну своїх повноважень.

Світовий банк, членами якого є 187 країн, має за мету боротьбу з бідністю і підтримку розвитку завдяки своїм позикам. За традицією, президента Світового банку фактично призначають США, а країни Європи висувають свого представника на керівника Міжнародного валютного фонду. Останнім часом країни, що розвиваються, посилюють тиск, щоб домогтися можливості реально змагатися за ці посади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.