НОВИНИ

Росія натякає на можливість без суду реабілітувати поляків убитих у Катині

Москва готова розглянути можливість реабілітації жертв Катині, заявив у п’ятницю глава МЗС Росії Сергій Лавров в інтерв’ю трьом російським радіостанціям.

За словами міністра, це питання можна вирішити без участі суду, на рівні урядів Росії та Польщі. Москва, сказав Лавров, активно співпрацює в цьому питанні з Варшавою.

1940 року в Катині Смоленської області співробітники НКВС розстріляли понад 20 тисяч поляків. Радянська пропаганда списувала відповідальність за цей злочин на нацистську Німеччину.

На початку жовтня суд у Страсбурзі розпочав слухання за двома скаргами польських громадян проти Росії. Скарги пов’язані з закриттям справи про розстріл їхніх родичів.

Як повідомлялось, у квітні російська влада без відома Польщі замінила табличку на обеліску жертвам Смоленської авіакатастрофи, яка була встановлена у перші дні після трагедії.

«Пам’яті 96 поляків на чолі з Президентом Польщі Лехом Качиньським, які 10 квітня 2010 року загинули в авіакатастрофі під Смоленськом», - такий напис був на новій табличці. Хоче перший свідчив, що делегація їхала на заходи «із відзначення 70-ї річниці радянського злочину людиновбивства у Катинському лісі над полоненими офіцерами польського війська у 1940 році».

На думку дисидента, письменника і захисника прав людини в СРСР Владіміра Буковського, заміна таблички свідчить, що ні Мєдвєдєв, ні Путін не хочуть просити вибачення за Катинь, а отже не хотіли, щоб напис, який відверто стверджував, що катинська трагедія була геноцидом польської нації, залишався.

Читайте також: Волинська Катинь

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.