1 травня європейські політики виступили за звільнення Юлії Тимошенко після рішення Євросуду з прав людини і за подальші реформи в Україні.
"Методи української влади, що принижують людську гідність, свідчать про справжній характер політичного переслідування пані Тимошенко", – сказав німецький представник фракції Європейської народної партії у Європарламенті Міхаель Ґалер.
На якнайшвидший вихід Тимошенко на свободу сподівається і голова фракції Зелених у Європарламенті Ребекка Гармс.
"Після такої різкої оцінки з боку ЄСПЛ вибіркового правосуддя в Україні я все одно сподіваюсь на те, що Тимошенко скоро опиниться на свободі", – сказала вона.
Однак депутатка Німецького Бундестагу Віола фон Крамон сумнівається, що українські суди готові до виконання рішення ЄСПЛ. "З часом слова "український суд" та "Янукович" стали синонімами. І це головна проблема. Український суд не є незалежним, тому нині все одно, хто ухвалюватиме рішення: чи суд, чи Янукович", – заявила вона.
Вимогу про звільнення Тимошенко підтримують і правозахисники.
Європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле очікує від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.
На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.
Також 1 травня офіс торговельного представника США вніс Україну як найбільшого порушника авторського права до категорії так званих пріоритетних зарубіжних країн.
«У результаті Спеціального огляду 301 в 2013 році офіс торговельного представника США визначає Україну як пріоритетну зарубіжну країну (priority foreign country – PFC). Це визначення є кульмінацією зростаючого впродовж кількох років занепокоєння з приводу широко поширених крадіжок інтелектуальної власності, в тому числі зростаючих порушень прав інтелектуальної власності, де задіяні урядові структури», – йдеться у документі.
Основних підстав для прийняття такого рішення було три: «несправедливе, непрозоре управління» щодо організацій зі збору та розподілу авторських винагород для американських та інших правовласників, широке використання нелегального програмного забезпечення в українських державних органах, нездатність вжити ефективних заходів для боротьби з широко поширеними в інтернеті порушеннями авторських та суміжних прав в Україні.
В Україні відзначали Першотравень.
Зокрема прем’єр-міністр Микола Азаров відкрив пам’ятники двічі героям Радянського Союзу Георгію Береговому і Ахмет-Хану Султану. Комуністи проводили демонстрації в різних регіонах України, найбільші з яких пройшли у Києві, Запоріжжі, Сімферополі, Криму, Херсоні.
Проте бійці спецпідрозділу «Беркут» не дали провести альтернативних мітингів.
Зокрема активістів незалежної профспілки «Захист праці» і активістів «Автономного опору», які мали намір провести «альтернативний» марш у Києві, побили й затримали.
Також міліція затримала кількох представників Коаліції учасників помаранчевої революції (КУПР), які намагалися перешкодити ході комуністів у центрі Києва.
Як повідомлялось, міліція нарахувала 380 першотравневих заходів по Україні.