Платіні про сканадальні футболки написали депутати

4 Жовтня 2011, 22:19

Лист підписали віце-спікер парламенту, б’ютівець Микола Томенко, б’ютівці Андрій Кожем’якін, Юрій Одарченко, Віктор Олійник, Сергій Пашинський та Андрій Сенченко, нунсівці Микола Мартиненко, Арсеній Яценюк та В’ячеслав Кириленко.

На думку депутатів, співробітники міліції не мали жодних підстав для обшуків у ProstoPrint, оскільки відповідальність за дотримання прав інтелектуальної власності несе замовник продукції, який є її власником, а не компанія, що надає принт-послуги.

Автори листа зазначають, що справжньою причиною «нападу» на компанію стали не футболки, виготовлені внаслідок міліцейської провокації, а зовсім інша продукція, яка містить написи «з гострими критичними висловлюваннями на адресу Президента Януковича і користується сьогодні великою популярністю в Україні».

Народні депутати закликали Мішеля Платіні невідкладно втрутитися в ситуацію, відкликати заяву патентних повірених проти ProstoPrint та перешкодити використанню УЄФА «як інструмента політичних репресій».

Нагадаємо, 21 вересня власник компанії ProstoPrint Денис Олєйніков виїхав з родиною з України. Олєйніков заявив, що увечері 19 серпня йому вперше пригрозили розправою над сім'єю, після чого він вирішив найняти охоронне агентство.

Слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва порушило кримінальну справу проти близько 10 посадових осіб поліграфічної компанії ProstoPrint за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції.

Раніше відбулися обшуки у цій компанії. За словами власника компаній ProstoРrint та futbolka.ua Дениса Олєйнікова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом "Спасибо жителям Донбасса…".

7 вересня Денис Олєйніков звернувся до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому заявив про свою готовність просити політичного притулку за кордоном.