Північна Корея вислала посла Малайзії

6 Березня 2017, 15:46

Північна Корея в понеділок, 6 березня, оголосила посла Малайзії в КНДР персоною нон ґрата. Про це повідомляє  північнокорейське агентство KCNA (Korean Central News Agency). Дипломат повинен покинути країну протягом 48 годин починаючи з 10 ранку неділі.

Тим часом посол КНДР в Малайзії Кан Чхоль вилетів з Куала-Лумпура в Пекін після розпорядження малайзійського уряду про його висилку.

Загострення дипломатичних відносин між двома країнами сталося після того, як 14 лютого стало відомо про вбивство старшого єдинокровного брата північнокорейського лідера Кім Чен Ина – Кім Чен Нама, його убили в Малайзії. За попередньою версією, його отруїли в аеропорту Кала-Лумпура дві жінки з КНДР.

Як повідомлялося, за даними розвідки Південної Кореї, КНДР протягом тривалого часу готувала вбивство Кім Чен Нама. У 2012 році вже була здійснена невдала спроба усунення Кім Чен Нама.

Окрім того, малайзійські слідчі підозрюють працівника північнокорейської авіакомпанії у причетності до вбивства брата Кім Чен Ина.

Влада Малайзії вважає, що за вбивством стоїть офіційний Пхеньян. Всього у справі проходять 10 підозрюваних. Четверо підозрюваних вже затримані, зокрема обидві учасниці нападу. Одна з них, 25 років, є громадянкою Індонезії, у другої, 28-річної, був при собі в'єтнамський паспорт.