Піскун ствреджує, що йому погрожували вбивством за розслідування справи Гонгадзе

31 Березня 2011, 20:03

«Я дозволив собі так далеко зайти, оскільки хотів, щоб люди повірили в можливість правосуддя. Хоча мене попереджали, що я у такому разі можу вирушити слідом за Георгієм», – сказав Піскун.

За його словами, 2003 року, після того, як було затримано екс-генерала МВС Олексія Пукача, стало зрозуміло, що «це справа рук міліціонерів».

«І впродовж двох-трьох тижнів ми б закінчили першу фазу розслідування, встановили б виконавців. Але, на жаль, Леонід Данилович вирішив мене зняти з посади, призначив прокурором Геннадія Васильєва. Пукача відпустили, слідчу групу розпустили. І після цього справою стало неможливо займатися», – наголосив екс-генпрокурор.

Водночас він звернув увагу на те, що «у 2005 році перша слідча дія, яку я зробив, повернувшись на пост прокурора, це було відновлення розслідування у справі Гонгадзе, арешт міліціонерів, їх затримання, збір доказів, огляд місця події. Ми дуже довго шукали голову Георгія. Один з обвинувачених сказав, що він імовірно викинув якісь речі Георгія. Щоб їх знайти ми місяць топили мерзлу землю. Місяць! Ми попросили допомогти Жванію – він тоді був міністром надзвичайних ситуацій. Жванія виділив нам загін, намети. Ми гріли багаттями землю і копали у пошуках речових доказів», – сказав Піскун, додавши при цьому, що оскільки Пукача було звільнено з-під варти, ті пошуки нічим не закінчилися.

Як повідомлялось, 30 березня на прохання колишнього президента Леоніда Кучми слідчі Генеральної прокуратури перенесли очну ставку з екс-майором Управління держохорони Миколою Мельниченком орієнтовно на понеділок, 4 квітня

Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе та незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.

28 березня Кучма заявив журналістам, що найняв собі другого адвоката Фоміна, що також який є адвокатом колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, колишнього міністра економіки Богдана Данилишина.

У справі Гонгадзе допитали колишнього секретаря РНБО Євгена Марчука, а також екс-главу Адміністрації Кучми, Віктора Медведчука.

Марчук був секретарем РНБО з листопада 1999 року по червень 2003.