"Після підписання відповідного меморандуму Україна отримає можливість працювати в усіх форматах Євразійської економічної комісії та Вищої Євразійської економічної ради, тобто на наступну Вищу раду президент України буде запрошений", – сказав Шувалов.
За його словами, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.
За словами Шувалова, теоретично президенти країн, що входять до Митного союзу, можуть прийняти рішення про введення статусу спостерігача у Митному Союзі, однак, за його словами, це недоцільно.
"Якщо раптом буде ухвалено рішення президентами про введення статусу спостерігача у Митному союзі, нам потрібно буде тоді створити новий міждержавний договір або внести поправки в існуючий, які передбачать надання деяким державам статусу спостерігача. Якщо такий договір буде підписаний і кодифікований, то це можна і щодо Митного союзу. Це обговорювалося, але потреби в цьому ніякої немає, тому що нормативна база МС зараз трансформується", – сказав Шувалов.
Він зазначив, що в процесі кодифікації всіх документів братимуть участь Україна і Киргизстан.
"Ми в цій дискусії намагатимемось виробляти універсальні правила, тому що, швидше за все, до Євразійського економічного союзу після його формування будуть приєднуватися і інші держави", – підкреслив перший віце-прем'єр РФ.
Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримують намір України стати спостерігачем у цій організації.
Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.