"Цим рішенням суд фактично скасував презумпцію невинуватості, визначивши, ніби цілком законно на всю країну називати терористом невинувату людину. Кожному здравомислячому глядачу очевидна замовність цього фільму – він упереджений, містить відверті вигадки та використовує матеріали, що були недоступні для журналістів", – зазначила адвокат.
На її переконання, рішення апеляційного суду доводить, що фільм є «замовленням впливових осіб, які, очевидно, сидять десь у високих кабінетах і тримають цю справу на "ручному управлінні"». «Я це розцінюю, як намагання заглушити доводи правозахисників і експертів щодо невинуватості Дмитра", – заявила адвокат.
Нагадаємо, 2 квітня Шевченківський районний суд Києва ухвалив, що Перший національний канал і компанія V-TV мають вибачатися перед одним з обвинувачених в терактах Дмитром Ревою за поширення неправдивої інформації в фільмі «Пекельне пекло». Суд з’ясував, що тексти СМС про теракт, які показані з приміткою "з переписки терористів", у фільмі вигадані авторами, а первинні матеріали відео не збереглися.
18 жовтня 2012 року в ефірі Першого національного телеканалу вперше вийшов фільм «Пекельне пекло», який був присвячений серії вибухів у Дніпропетровську. Творці фільму стверджували, що обвинувачені в справі – винні і що двоє з них працювали в штабі депутата-бютівця і вели листування щодо антитерористичних заходів із керівництвом Дніпровської ГЕС і Запорізькій АЕС.
Адвокати обвинувачених заявили, що вважають, що ці дані не відповідають дійсності, а також підозрюють авторів фільму у використанні матеріалів, які є таємницею слідства.
Про свою впевненість у невинуватості Дмитра Реви заявив голова Української Гельсінської Спілки з прав людини, директор Харківської Правозахисної Групи Євген Захаров, який виступив у суді поручителем для зміни Реві запобіжного заходу.
27 квітня 2012 року у Дніпропетровську в урнах вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи, в результаті яких постраждала 31 особа. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив їх дій був корисливий: вони вимагали $4,5 мільйони.
Читайте також: Рік після терактів у Дніпропетровську: суперечливі зізнання, PR силовиків і загадкові родичі у прокуратурі