НОВИНИ

Суд зобов’язав Перший національний вибачитися перед одним з "дніпропетровських терористів"

Перший національний канал і компанія V-TV мають вибачатися перед одним з обвинувачених в терактах Дмитром Ревою за поширення неправдивої інформації в фільмі «Пекельне пекло». Таке рішення 2 квітня ухвалив Шевченківський районний суд Києва.

За словами адвоката Реви Оксани Томчук, суд повністю задовольнив позов її підзахисного до Першого національного, який транслював документальний фільм, та до компанії V-TV, що є виробником стрічки.

«Інформація, поширена у фільмі, щодо Дмитра Реви, про те, що він має причетність до організації та скоєння вибухів у Дніпропетровську, визнана недостовірною і такою, що принижує честь та гідність Дмитра Реви. Це зобов’язує – упродовж тижня з моменту набуття рішенням законної сили – компанію V-TV спростувати цю інформацію, а Перший національний телеканал – надати ефірний час для спростування. Ми не заявляли позов про матеріальну компенсацію, тому це питання не розглядалось. Я вважаю, що цей фільм був свідомою провокацією, направленою на формування суспільної думки стосовно причетності Реви до вчинення терактів», – сказала Томчук.

Вона також заявила, що захист Реви домагатиметься притягнення до відповідальності осіб, які використовували у фільмі інформацію, що є таємницею слідства, і осіб, які допустили витік такої інформації.

Водночас адвокат заявила, що замовники фільму «Пекельне пекло» залишилися невідомими.

«Оскільки було використано матеріали слідства, до яких не мав доступу жоден з телеканалів, жоден з журналістів, то я вважаю, це красномовно свідчить про те, хто був замовником, – ті органи, які володіли цією інформацією і могли передати. Яким чином це могло відбутись, я не знаю», – зазначила Томчук.

Як повідомлялось, 18 жовтня 2012 року в ефірі Першого національного телеканалу вперше вийшов фільм «Пекельне пекло», який був присвячений серії вибухів у Дніпропетровську. Творці фільму стверджували, що обвинувачені в справі – винні і що двоє з них працювали в штабі депутата-бютівця і вели листування щодо антитерористичних заходів із керівництвом Дніпровської ГЕС і Запорізькій АЕС.

Адвокати обвинувачених заявили, що вважають, що ці дані не відповідають дійсності, а також підозрюють авторів фільму у використанні матеріалів, які є таємницею слідства.

Нагадаємо, 27 квітня 2012 року у Дніпропетровську в урнах вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи, в результаті яких постраждала 31 особа.

У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив їх дій був корисливий: вони вимагали $4,5 мільйони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.