Пентагон і Держдеп США розробили план постачання оборонної зброї для України — ЗМІ

31 Липня 2017, 23:53

Пентагон і Державний департамент США розробили план поставок протитанкових ракетних комплексів та іншого озброєння для України. Про це повідомляє видання Тhe Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.

За словами співрозмовників видання, зброя, яку вони назвали оборонною, призначена для стримування агресії з боку Росії.

Як передає Голос Америки з посиланням на матеріал WSJ, швидше за все, мова йде про постачання протитанкових ракетних комплексів Javelin, а також, можливо, про надання протиповітряного озброєння. 

Згідно з повідомленням, Держдеп і Пентагон готові надати протитанкові комплекси Україні тільки за умови розміщення їх на віддалі від лінії розмежування, щоб обмежити ризики ескалації конфлікту і знизити можливі ризики того, що українські війська можуть перейти до нападу. 

WSJ зазначає, що пропозиція ще має отримати підтримку з боку президента США Дональда Трампа. Однак його позиція про постачання Україні зброї ще невідома.

Читайте також: Обіцяного три роки чекають. Останні заяви про можливість надання Україні летальної зброї від США

Раніше військове керівництво США виступило за надання летальної зброї Україні.

Білий дім не прийняв відповідного рішення, однак спікер Верховної Ради Андрій Парубій раніше заявив, що Україна може отримати летальне озброєння від Сполучених Штатів Америки до кінця поточного року. 

Крім того, президент України Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Як повідомлялось, Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн.