Павличенко-молодший розповів, що в УБОЗ вибивали з нього «явку з повинною» електрокабелем

Акценти
31 Січня 2013, 14:36

«О 6-й ранку до нас приїхали співробітники УБОЗ з обшуком, відразу наділи на мене кайданки, відвезли мене до відділення УБОЗ», – сказав Павличенко.

За його словами, коли його туди привезли, відразу завели до якоїсь кімнати.

«Мені кажуть: все, давай зізнавайся у вбивстві. Але ми не вбивали, в чому зізнаватися? Він (співробітник УБОЗ – Ред.) каже: мабуть, ти по-доброму не розумієш. Облили ноги водою, взяли електрокабель і сказали: у тебе п'ять хвилин на роздуми. П'ять хвилин подумаєш, ти мусиш зізнатися", – розповів Павличенко.

Він відзначив, що один зі співробітників УБОЗ сказав йому, що його батька вже заарештували.

«Сидіти він буде у будь-якому разі. Дивися, є два варіанти, як розвиватимуться далі події: стаття 115, частина 1 (Кримінального кодексу – Ред.), коли одна людина йде у справі – від 7 до 10 років. Стаття 115, частина 2, коли вас двоє, від 10 до 15 років. Ти маєш написати те, що ми зараз тобі скажемо. Ти це напишеш, допоможеш цим батьку, сидіти він буде менше, але якщо ти відмовляєшся, когось з вас тут поховають. А якщо ти цього не розумієш, то пригадай, що у тебе ще є мама і молодший брат. Я погодився, тому що мені сказали, що батьку моєму вже ніяк не вибратися з цієї ситуації. Мене завели до сусіднього кабінету, де диктували «явку з повинною», – сказав Павличенко.

Також він повідомив, що співробітники УБОЗ дали йому схему будинку, де був убитий суддя Сергій Зубков, для вивчення, і він мав дати свідчення про нібито свої дії під час вбивства перед камерою.

Станом на 12.50 допит Павличенка у суді тривав близько години.

Як повідомлялось, 23 січня в Апеляційному суді батько Сергія Дмитро Павличенко відмовився відповідати на запитання державного обвинувачення і вимагав притягнути до кримінальної відповідальності фальсифікаторів справи проти нього і сина.

При цьому він заявив, що готовий відповідати на запитання судді.

Адвокат Дмитра і Сергія Павличенків Тетяна Шевченко вважає, що вбивство судді Сергія Зубкова відбулося не так, як на цьому наполягають представники обвинувачення.

Нагадаємо, 23 січня апеляційний суд Києва продовжив розгляд апеляційної скарги батька та сина Павличенків та їхніх адАокатів на вирок Голосіївського районного суду столиці, який 2 жовтня 2012 року за вбивство судді засудив Дмитра Павличенка до довічного ув’язнення, а його сина Сергія – до 13 років позбавлення волі.

Суддю Шевченківського райсуду Сергія Зубкова убили в березні 2011 року в під'їзді власного будинку. 

90