Балога наголосив, що свідомо йшов на вибори як мажоритарник. «Якби я був готовий до чиєїсь фракційної дисципліни, я вибрав би якусь партію і спокійно пройшов би по списку. Тиску я жодного не боюсь і кидатись в одну чи іншу сторону теж не маю причин. Я дію винятково через призму інтересів мого округу та моїх виборців», – сказав він..
«Щодо тиску – як кажуть, боятися вовків – в ліс не ходити. А захищатися я вмію. Але тут захищатися навіть не потрібно, я думаю. Почнеться новий сесійний тиждень, і влада намагатиметься забути про цей конфлікт, так, наче його й не було. Звичайно, це рішення не потрібно опозиційним депутатам, не потрібно й неопозиційним, непотрібно й регіоналам. Якщо все ж таки трапиться так, що мандат заберуть, хоча я в це не вірю, це буде удар не по мені, а удар по всьому суспільству. Тоді треба буде відмінити шоу під назвою «вибори» і просто рішеннями судів призначати всіх депутатів», – розповів Балога.
На запитання Тиждень.ua, чи не боїться він потенційних звинувачень з боку прокуратури, політик відповів: «Якщо придумають – будь ласка, але це буде виглядати ще більш некоректно й неграмотно, ніж це рішення (ВАСУ- ред.). Я вмію воювати – але не хочу. Краще поганий мир, ніж добра війна».
Більше читайте в розмові Тиждень.ua з Павлом Балогою
Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.
Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область).
Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.
Згодом заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що не бачить легітимного законодавчого механізму для призначення перевиборів в одномандатних округах №11 і №71.
Юридичний департамент Верховної Ради попросив колегію суддів Вищого адміністративного суду у повному тексті рішення про позбавлення повноважень депутатів серед іншого вказати і механізм його виконання, оскільки законодавство не дає на це питання чіткої відповіді.